Први официјални македонски Хип Хоп награди

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Кртот, 14 декември 2009.

1. Шмики

Шмики Byakugan

Член од:
    12 март 2008
    Мислења:
    743
    Допаѓања:
    16
    Ме јебеше нетот, ке аплаудирам утре ;)

едит: го имам целиот батл, 13 минути е.

2. gooner4life

gooner4life Arsenal-Maniak

Член од:
    11 јули 2008
    Мислења:
    7.035
    Допаѓања:
    1.566
    Да денес со другар убао разговаравме за настапот на Арена и продукција- наградата ... малку сум се збунил извинете :helou:

3. DRACARYS

DRACARYS

Член од:
    20 ноември 2008
    Мислења:
    5.956
    Допаѓања:
    2.397
    Легијата 4 награди хахах најдобри се нема шо :aplauz::aplauz:. Можам да претпоставам каква беше атмосферата но сепак ако некој има клипчина нека постира!!

4. Кртот

Кртот Лоботомичар

Член од:
    19 април 2007
    Мислења:
    653
    Допаѓања:
    23
    Клипови мора да има, само што немаше настапи, него само БЕТЛ со битбоксов...Тоа беше целото шоу на вечерта, ајде ШМИКИ турај клиповите...:helou:

Ајде бре ! Утре е веќе :wink:

5. Шмики

Шмики Byakugan

Член од:
    12 март 2008
    Мислења:
    743
    Допаѓања:
    16
    Хаха, уште бре не е утре. Нема врска, стрпете се :)P) до утре ке биде, џуш-буш иам фрки нешо. Важно ке биде. :)

6. gooner4life

Член од:
    11 јули 2008
    Мислења:
    7.035
    Допаѓања:
    1.566
    Освен Шмики па ни никој др не видов на јутуб да поставил ... а кога ќе иде тоа на тв или идело више ... неам поим или сум пропуштил или ЌЕ пропуштам :toe:
    А Сакам и Вреди да го видам тоа повторно !!!

7. Кртот

Кртот Лоботомичар

Член од:
    19 април 2007
    Мислења:
    653
    Допаѓања:
    23
    Би требало да известат од ХИПХОП Магазин, нели иде на МРТВ и би требало да има известување, пошто ко што имам јас инфо, нема да биде од обичен карактер емисијата, него ќе се направи во склоп на документарец, така да , не си испуштил, и кога ќе бидам јас од Алек информиран, одма и ти ќе бидеш од моја страна известен :wink:

8. #LakersMK

#LakersMK iChangeWorlds

Член од:
    31 јули 2008
    Мислења:
    1.324
    Допаѓања:
    250
    леиии
    шо напраи со клиповиве,до сеа кртот ќе поминеше кај сите дома и у живо ќе слушаа...:)
    се зезам,кога можеш-тогаш :wink:

9. Кртот

Кртот Лоботомичар

Член од:
    19 април 2007
    Мислења:
    653
    Допаѓања:
    23
    Ја неам нет дома, а коа се ставам на форум сум од друг ком. односно кај девојка ми, така да, до приквечер ако не стави БИЛО КОЈ клип , ќе пробам после на У ЕС БЕ да зеам од кај мене од дома, па ќе турам да видите нешто ...Поздрав:wink:

10. gooner4life

Член од:
    11 јули 2008
    Мислења:
    7.035
    Допаѓања:
    1.566
    Епа добро тогаш , Фала :smir:
    во исчекување

На KrToT му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Кртот

Кртот Лоботомичар

Член од:
    19 април 2007
    Мислења:
    653
    Допаѓања:
    23
    За 5 минути ќе имате шанса да видите со понизок квалитет што поточно се случуваше во Кастро на доделување на првите МАКЕДОНСКИ ХИПХОП награди:helou:

П.С Попушти бас за целосна сатисфакција! Поздрав:smir:

П.С Попушти бас за целосна сатисфакција! Поздрав:smir:

Тражили сте , гледајте...

Изволте видео...

На gooner4life му/ѝ се допаѓа ова.
  12. gooner4life

Член од:
    11 јули 2008
    Мислења:
    7.035
    Допаѓања:
    1.566
    Го видов на ФБ најпрвин беше поставено ... остаив коментарче ( Прв :pipi:) хаха
    и ќе повторам. Одлично!
    Перформанс , шоу ... принуден беше талентот до израз на двајцата но сепак мој фаворит крт. Посебно што му дава предност е и способноста за битбоксот кој го создава со диафрагмата ( Мислам :toe:) ( над грлото ) :helou:

13. Кртот

Кртот Лоботомичар

Член од:
    19 април 2007
    Мислења:
    653
    Допаѓања:
    23
    Фала братко, како и да е...Дијафрагма и усна хармониа во светот можат само јас и уште 2 ! Значи зборам за профи Битбоксери...А другите техники и така и така се застапени. Јас нудам нешто ексклузивно и несекојдневно во Битбоксот , по тоа сум и претпознатлив и Јуник! Фала ти на поддршка !:smir:

14. Stre3T Danc@

Stre3T Danc@ The definition of #BFABB

Член од:
    10 април 2009
    Мислења:
    1.690
    Допаѓања:
    144
    Вечерва (среда) во 22:30 на емисијата T-Grad на Телма TV ќе се репризира прилогот за првите Македонски Хип Хоп награди, кои се оддржаа во декември.
    За сите оние кои нема да бидат во можност да го проследат, истиот прилог ќе оди и во сабота од 19.15 на истата ТВ станица, според најавите на Телма.

15. Stre3T Danc@

Stre3T Danc@ The definition of #BFABB

Член од:
    10 април 2009
    Мислења:
    1.690
    Допаѓања:
    144
    Хип хоп магазин на МТВ1 во недела навечер

Конечно дојде време да ви презентираме поцелосно видео од Македонските Хип Хоп Награди, кои се одржаа кон крајот на декември во Кастро. Екипата на Хип Хоп Магазин го евидентираше настанот, и ќе бидете во можност да го погледнете. Поради временско ограничување на емисијата (пола саат), нема да бидат прикажани настапите на СВП и Легијата, кои ќе ги оставиме за некоја наредна прилика. Сепак, и нив ќе бидете во можност да ги видите како добитници на наградите, а од настапувачите ќе ги погледнете ХипХоплетика, Брејк А Лег, Арена Рекордс екипа, како и битбокс дуелот помеѓу Огнен и Кртот.

Поради обврските што ги имаше Алек, емисијата овој пат ја водеше Профо.
    Терминот е недела навечер на МТВ 1 (на прва), времето е 1 часот (или 1:30) по полноќ. Тоа зависи од програмската шема на телевизијата;) на која поради либералните ставови што ги имаме кон животот и кои ги практикуваме внатре во МТВ, најочигледно дека нешто и пречи.

Исто така, ве известуваме дека во сабота од 19:45 часот на Телма ТВ во емисијата Т-Град ќе можете да погледнете прилог за истото случување (според најавите од таа ТВ станица).

Сподели преку: