Први официјални македонски Хип Хоп награди

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Жално е што целокупниот шлаг, елита и што и да е...на оваа музика да се собере во едно местенце ко Кастро и да се прослави...зборам од аспект на тоа колкава сцена имаме во таа сфера и колку некој се труди да се развие истата...се надевам дека и вие како и сите останати ќе се пробиете и еден ден овие награди па и што било од друг карактер, ќе го прославувате на саем, плоштад итн...со огромен број на публика!
Се најдобро :wink:
Ама толку се, логички, пола Кастро е било исполнето од номинираните, па за друго ти сметај. Инаку некаа стаат видеа да видиме што се случувало.
 
П

Паган-др

Гостин
До некаде ми се исполнија гласовите.
Лично најмногу се радувам за ХипХоплетика. Заслужија момците.

п.с. чекаме видеа
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Ама толку се, логички, пола Кастро е било исполнето од номинираните, па за друго ти сметај. Инаку некаа стаат видеа да видиме што се случувало.
Кастро беше онака скроз полно , само едно нешто фалеше многу!!!
Днс , и освоија а не се појавија !!!
Многу не ферско понашање од нивна страна! Свака част на Свп што дојдоа во името на двете екипи и си собраа наградите :smir:
А иначе да беше боље ден и на поголемо место ќе се собереше уште повеќе народ ... сепак како и да е одлично беше синоќа ! Без замерка ( освен за тоа што им направија со влезниците на настапувачите ):helou:
 

Шмики

Byakugan
Член од
12 март 2008
Мислења
743
Поени од реакции
16
Ме јебе нешо нетов, неможам да аплаудирам у пм :S
 
Член од
29 март 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
Кељави глави се изгубија у фристајлот, ама ако битно го правеа тоа со срце така да не им замеравам. Секоја чест до Легија и сите останати што земаа награди. Голем минус до оранизаторот за тоа што самите изведувачи плаќале карти што е за греота, и секако отсуството на Грин аут и Струја. Ајде наредна година подобро.
1L
Значи луѓе не плаќаа карти изведувачите. Тоа така го објасни бранко и сите така го сватија. Он носел со него некој и тој некој со него требало да плати карта, па редно било барем еден да внесе секој изведувач. Ние настанов го Организиравме со 0 ден кеш од спонзори, мислам дека парите се извадени до денар ама нема никаква заработка, ако 500 ден сметате за заработка тогаш има и тоа. Ние не одредуваме дали ке има или ке нема по еден гратис за секој изведувач тоа кастро го одредува. Да имаше 40 изведувачи ако секој внесел со него човек тоа е 40 без карта. Математиката не им идела на кастро и не ни дадоа. Тоа што е мало местото не е до нас. Први награди се. Јас мислам дека дадовме све од себе да го организираме овоа. И мислам дека е срамно да се помисли дека изведувачите плаќале. Никогаш изведувачот не плаќа тоа е правило. !!!

Јас лично за дискографска куќа очекував ДНС или Легија ... ама кога чув дека Кељавиве освоија прво бев зачуден но добро сепак тоа е , највеќе гласови собрале!
А да , фристајлот беше ... прилично смешен посебно кога ПкМ се караше со Организаторот и не сакаше микрофонот да го предаде :pos2:
Најдобра продукција: ДНС Продукција.
МВП - Легијата.

Кељави глави се од арена рекордс, и доволно е деко да се појави на сцена за да му се даде почит. Клан исток беа поим во рапот на времето. Сега се смени сцената, а и они се веќе професори, асистенти, работници.

Ама толку се, логички, пола Кастро е било исполнето од номинираните, па за друго ти сметај. Инаку некаа стаат видеа да видиме што се случувало.
Сите номинирани беа во бекстејџ. Све што беше во фронтстејџ беше публика. Имаше доста народ и ние сме задоволни.

Кастро беше онака скроз полно , само едно нешто фалеше многу!!!
Днс , и освоија а не се појавија !!!
Многу не ферско понашање од нивна страна! Свака част на Свп што дојдоа во името на двете екипи и си собраа наградите :smir:
А иначе да беше боље ден и на поголемо место ќе се собереше уште повеќе народ ... сепак како и да е одлично беше синоќа ! Без замерка ( освен за тоа што им направија со влезниците на настапувачите ):helou:
Се појавија од ДНС 4ца на сцена. Бранко од СВП во едно е и член на ДНС. Тоа можевте да го видите на спотот рецензија. Он прв рецитира.

Инаку мтв го снимаше целиот настан а имаше и луѓе т.е новинари што сликаа. Така да веднаш штом добијам материјал ќе има на hiphop.mk :).
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Се фино лепо ама многу малолетнички имаше, можеше да ме уапсат.
 
Член од
29 март 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
И да му честитам на кртот. Одлична изведба. И двајцата бевте одлични, феноменално шоу
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.051
Поени од реакции
2.055
Значи луѓе не плаќаа карти изведувачите. Тоа така го објасни бранко и сите така го сватија. Он носел со него некој и тој некој со него требало да плати карта, па редно било барем еден да внесе секој изведувач. Ние настанов го Организиравме со 0 ден кеш од спонзори, мислам дека парите се извадени до денар ама нема никаква заработка, ако 500 ден сметате за заработка тогаш има и тоа. Ние не одредуваме дали ке има или ке нема по еден гратис за секој изведувач тоа кастро го одредува. Да имаше 40 изведувачи ако секој внесел со него човек тоа е 40 без карта. Математиката не им идела на кастро и не ни дадоа. Тоа што е мало местото не е до нас. Први награди се. Јас мислам дека дадовме све од себе да го организираме овоа. И мислам дека е срамно да се помисли дека изведувачите плаќале. Никогаш изведувачот не плаќа тоа е правило. !!
Моја грешка, грешно сум го разбрал Бранко:smir:
Се на се добро организирано, и провод за паметење во 2009. :)
 

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
Фала на честитките, мило ми беше што имаше каков таков одзив, и тоа што барем мал дел кајганџии беа присутни... Чекам и јас видео, немам ништо видено отпосле...Сакам да видам од публика како звучи. Имам замерка за наградите, се гласаше за НАЈДОБАР БИТБОКСЕР ВО МАКЕДОНИЈА,а на наградата пишува - КРТОТ БИТБОКС ДУЕЛ. Не ми е јасно ништо! Ама нема врска, публика виде, бев за публика и за да се чуе и распострани битбоксот како дел од хип хопот кај нас...
 
Член од
29 март 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
Брат. Решивме да ве прогласиме и двајцата како најдобри битбоксери поради тоа што битбоксот се уште не е развиен во Македонија па најмалце беше потребно омрзија и замерки меѓу двајцата најдобри битбоксери во Македонија според публиката. Тој батл беше чисто атракција, и добивање смисла на целиот настан. Не секогаш мора да излезе победник од битката. Тебе како ти се чинеше. Задоволен си или ?
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
За најдобра продукциска куќа , арена рекордс освоија не ДнС :toe:
А секако дека Клан Исток беа поим на времето , ама едноставно нивната изведба во тоа трио како што беа собрани вчера беше каде каде послаба од било која на легија или днс што би ја извеле , но тоа е тоа ... успеале и со све што продуцирале сигурен сум заслужиле да освојат иако не по мој ќеиф ( па не може само оние за кои сум гласал да освојат :pos2:)
ПС: Знам дека е Брансиско од Днс но на бина за да примат награди ДНС екипа дојде само тој , а други како што се Воџа Аго хаха , и другите да не ги набројувам ... не ги видов ... ни да дојдат во клубот што според мене не беше баш нај добро зашто едно што највеќе сакав е да ги видам Легија и Днс на исто место , на настап , на исти датум !!! :helou:
 
Член од
29 март 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
За најдобра продукциска куќа , арена рекордс освоија не ДнС :toe:
А секако дека Клан Исток беа поим на времето , ама едноставно нивната изведба во тоа трио како што беа собрани вчера беше каде каде послаба од било која на легија или днс што би ја извеле , но тоа е тоа ... успеале и со све што продуцирале сигурен сум заслужиле да освојат иако не по мој ќеиф ( па не може само оние за кои сум гласал да освојат :pos2:)
ПС: Знам дека е Брансиско од Днс но на бина за да примат награди ДНС екипа дојде само тој , а други како што се Воџа Аго хаха , и другите да не ги набројувам ... не ги видов ... ни да дојдат во клубот што според мене не беше баш нај добро зашто едно што највеќе сакав е да ги видам Легија и Днс на исто место , на настап , на исти датум !!! :helou:
Ама днс освоија :). Само што имаше настап Арената после тоа затоа си се збунил :)
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Ама днс освоија :). Само што имаше настап Арената после тоа затоа си се збунил :)
Добро, дај чим се претставуваш како организатор напиши убаво кој, како, што, напрај листа на победниците според категорија да заличи на нешто муабетов. И видеа чим има, постирај ги овде :wink:
 
Член од
29 март 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
Јас сум само дел од организацијата. Т.е не јас туку hiphop.mk тимот.

Еве ги и победниците во категориите:
- Најдобар дебитант (или млад артист): ХипХоплетика
- Најдобра продукциска куќа: ДНС Продукција
- Настан на годината: Легија - концерт во МКЦ (февруари)
- Најдобар битбоксер: Кртот & Огнен
- Најдобар DJ: DJ Славе
- Најдобар спот: Рецензија - ДНС Екипа
- Најдобра песна: Ти треба срце – СВП
- Најдобар албум: Од Против Сите до Легијата – Легијата
- MVP на годината: Легијата
 

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
Тој што беше, и што има клип ,нека става:wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom