Прва фотка на месечината

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Денес е убаво време за фоткање на месечината, доста е голема...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.240
Поени од реакции
16.695
Денес е убаво време за фоткање на месечината, доста е голема...
Да да криво мие морав да излезам немав мн време подоцна беше пожолтеникава како и да е убо испадна можев уште да зумирам и кропирам ама не ми изгледаше убаво :)
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945


еве и моја фотка од месечината. Ја сликав на зајдисонце.
 

чкчк

Аргат
Член од
11 јануари 2012
Мислења
240
Поени од реакции
237
Let 3 Стави слика од твојата месечина.
(немам голем зум и не ми испаѓа ништо кога ја сликам месечината.)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Let 3 Стави слика од твојата месечина.
(немам голем зум и не ми испаѓа ништо кога ја сликам месечината.)
не ја сликав овој пат месечината, имав сликано пред некое време и поставено овде слика од месечина со канон 70-300 али не се сеќавам кај е
 

чкчк

Аргат
Член од
11 јануари 2012
Мислења
240
Поени од реакции
237
не ја сликав овој пат месечината, имав сликано пред некое време и поставено овде слика од месечина со канон 70-300 али не се сеќавам кај е
не ја сликав овој пат месечината, имав сликано пред некое време и поставено овде слика од месечина со канон 70-300 али не се сеќавам кај е
Епа на тие мислев.Стај ги пак во новава тема.(y)
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
598
Поени од реакции
145

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
а да во го шитнам ја canon 600 fl па да сликате месечини и други далечни ствари ;)
http://forum.kajgana.com/threads/canon-fl600mm-f5-6.63764/
500 eur ако има заитеренсиран може и уште нешто да му спуштам!
ретко сликам месечина, можеби еднаш годината, и канон 70-300 користам многу ретко, неколку пати годината, за некој мотокрос.... 90% од сликањата ми се со sigma 24 - 70 f2,8 DG Macro нешто и со Sigma 50,, f,28 macro
 

Kajgana Shop

На врв Bottom