Првата цигара?

Член од
25 ноември 2011
Мислења
35
Поени од реакции
17
Не се сеќавам што цигара запалив првиот пат, ама знам дека тоа се случи во 7-мо одделение.Пред да запалам испив 2 пива се направив сателит и пробав цигара.Чуството ми беше најчудно до тогаш :D Утредента на трезно запалив уште една цигара, и ми беше многу гадна.И решив дека треба да пушам цигари само за викенд, кога се пие.
И испадна дека сега пушам цело време, со мали прекини значи негде околу 2-3 години пушење со прекини.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
139
Поени од реакции
44
interesno mi bese koga bev prva godina sredno me ucese edna drugarka.se vikase nate i taka edna po edna i den denesen sum pusac . pusev emte pa partner pa lord a sega brand lite.:)
 
Член од
20 мај 2011
Мислења
71
Поени од реакции
66
хмм беше тоа некаде у четврто одделение :) се секавам кога го увлеков првиот дим веднаш ме вивна во облаците :LOL:
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.599
Поени од реакции
7.194
Прв пат пробав во 8-мо одделение:)
 
S

Sattva

Гостин
Во втора средно. И тоа со МТ :cenzura: Малку ми фалеше да се онесвестам. Другарка ми ме разочаруваше дека никогаш нема да се научам, ама јас ја зафркнав 8-| Два дена насамо, цигара врз цигара, и ај сега речи не сум можела, хех! :$
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Да знаев дека вака ќе e ич немаше ни да ја запалам .... беше пред повеќе од 10 години на тато му зедов за да видам шо е толку филмот со нив ... lucky strike беше :)
 
Член од
3 март 2013
Мислења
48
Поени од реакции
56
Летото прва година накај втора. Немав појма што правам, натегнав ептен, ја вдишав и ко пламенофрлач исфрлив димот, кашлав две минути. Гревче, бар имаше многу смеење.
--- надополнето: 13 јуни 2013 во 00:41 ---
Летото прва година накај втора. Немав појма што правам, натегнав ептен, ја вдишав и ко пламенофрлач исфрлив димот, кашлав две минути. Гревче, бар имаше многу смеење.
--- надополнето: 13 јуни 2013 во 00:41 ---
Летото прва година накај втора. Немав појма што правам, натегнав ептен, ја вдишав и ко пламенофрлач исфрлив димот, кашлав две минути. Гревче, бар имаше многу смеење.
--- надополнето: 13 јуни 2013 во 00:41 ---
Летото прва година накај втора. Немав појма што правам, натегнав ептен, ја вдишав и ко пламенофрлач исфрлив димот, кашлав две минути. Гревче, бар имаше многу смеење.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Првпат кога пушев тутун не беше цигата туку всушност беше пура и ужасно беше пошто копиљаци глупи ја увлекувавме а пура не се увлекува.
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Трето одделение бев и комшичето над мене две години помал ме вика ај сам сум дома,дој нешто да ти покажам.И искачаме на тераса,вади Лорд,ја пали.А реално и јас имав мерак,уште незнаев да одам се криев под маса со соленка у уста и се преправав дека пушам цигара.:DАли за беља карши терасата на овој живееше една учителка што предаваше у мое школо.И умрената место да се јави на моите кажала на директорот и он се јавил на мајка ми :facepalm:.Јебеш логика битно јадев ќутек со каиш.
 
Член од
22 јануари 2013
Мислења
481
Поени од реакции
669
Позирав пред огледало.. профил, фаца аииии колку сум јака.. ама само пафкав, ми беше страв да повлечам.. :unsure:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Treta sredno.... navecer kaj 3 saat, stariot imase ostano cigarite u dnevna... I vikam da palam ili ne... Zimanje cigara i vikam aj da ne zasmrdam dnevnava kje idam u wc. Palenje tamu ja ispafkav. Posle toa ekskurzii levo desno, aj da zeam kutija vikam, nema da stanam zavisen... Sea 1 kutija na den minimum...
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
29 Април 2012 ако не се лажам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom