Првата цигара?

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Хаха 6 одделение бев и имавме журка друштвото и како идат тие работи кој не пуши цигари е педер :p и морав да пробам. Ама слабо цигари од тогаш можеби само една кутија имам испушено цел живот и тоа мора со друштво иначе сам нема шанси.:)
 
Член од
22 февруари 2011
Мислења
121
Поени од реакции
57
Јас: Дедо, тоа е она што го викаат цигата?
Дедо ми: Да внучko, земи да пробаш.
Мајка ми: (одненадеш влегува во дневна) А бе ти ненормален ли си, детево ми е 12 години, а ти цигата му даваш!
Дедо ми: Е добро де, само еден дим, да види како е, за да знае за понатаму. Подобро дома да научи, отколку на улица.
Мајка ми: Добро, ама само еден дим и толку.
Јас: Паффф... кашлање, кашлање и кашлање...
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
1 цигара - втора година средно.
1 кутија на екскурзија у Будимпешта трета година средно. (т.е не една, 2 кутии.. за 2 дена ги испушив :pos: )
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
На 15 години у соба кај мене досадно ми беше и си запалив и до ден денес си пушам ми е гајле.:D
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.046
Не пушам,ама знам со друштво една две да запалам...
Првпат кога пробав не се сеќавам кога беше :unsure:
 

Sora_Dono

The 14th
Член од
22 октомври 2011
Мислења
129
Поени од реакции
35
Na brdo u pintija so drugar, po pola mislam deka ispusivme edna, toest ja ispafkav onaka, ali najbolji bese, dvajcata 5to odd. shupaci bez kjor denar od strav da ne ne fatat cekavme da najdeme na zemja cela cigara(taka i ja najdovme taa). On imal predtoa puseno, ali niso posebno mn, kao 2-3 ili soznam...

Prvpat zemav dim u dracevo u Rajko u 7mo odd. u vecinjata so Niculo lol, poise dim imav vdisano od veceto nego od cigarata ali aj, toa bea vreminjata.

Pocnav so rodeo meko, vrti suci, so i da pusis, valjda na kraj ke si pusis toa so prvpat si probal, sve sum probal, ali rodeo meko mi e najonaka, na dusha :D.

Јас: Дедо, тоа е она што го викаат цигата?
Дедо ми: Да внучko, земи да пробаш.
Мајка ми: (одненадеш влегува во дневна) А бе ти ненормален ли си, детево ми е 12 години, а ти цигата му даваш!
Дедо ми: Е добро де, само еден дим, да види како е, за да знае за понатаму. Подобро дома да научи, отколку на улица.
Мајка ми: Добро, ама само еден дим и толку.
Јас: Паффф... кашлање, кашлање и кашлање...
Hahahahah epic dedo ej, totally gonna do this to my children, and their children, and the children's children, and so on for the next 20 generations, then I'm gonna go to my villa on Mars.
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283
4то одделение, украдов една цигара од тетка ми, па викам да пробам шо е тоа, за неа толку слатко шо не се одвојува од нив, повлеков неколку дима, се закашлав и фрлив. Сеа пред два месеци почнав само по едно цигарче на ден, но сепак можам и без ниедно.
 

Sora_Dono

The 14th
Член од
22 октомври 2011
Мислења
129
Поени од реакции
35
4то одделение, украдов една цигара од тетка ми, па викам да пробам шо е тоа, за неа толку слатко шо не се одвојува од нив, повлеков неколку дима, се закашлав и фрлив. Сеа пред два месеци почнав само по едно цигарче на ден, но сепак можам и без ниедно.
moj sovet, dur ne si se zarazil, drzi se pod kontrola da pusis po edna na den maksimum, bolje ti e edna do dve u nedelata, taka ja najvise im go osekjam vkusot i filingot ti doaga...
 

Lord Macedon

Етнички жител на Кајгана
Член од
12 септември 2008
Мислења
135
Поени од реакции
21
мффф 2 година за време на Новата година . Едно димче и кома...После распустот, во гимназијата се научив полека полека и сега наместо цицач,станав пушач
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
Првата цигара на 16 год со другарка чисто да пробам од фора и љубопитност и таа ми е последна;) мада тоа не беше вовлекување право повеке пувкање:icon_lol: и да се загушив:pipi:
 
Член од
27 септември 2008
Мислења
375
Поени од реакции
24
Првата и последна ми беше во прва година средно :) за нова година повеќето во друштво пушеа па и јас пробав :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom