Прашање

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Firenzo, 10 јануари 2019.

 1. Firenzo

  Firenzo

  Член од:
  10 јануари 2019
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  1
  Имам 15 години за 1 месец прам 16. Која треба да е големината на пенисот. Моментално ми е 13/14 cm и другото се ми е во нормала.
   
  На brnjomkd му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.530
  Допаѓања:
  26.036
  Тука си негде, во просекот.
   
  На brnjomkd му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Flatter

  Flatter Гостин

  Добро е не се оптеретувај со такви работи. Пенисот расте до 19 година така да немаш гајле
   
  На brnjomkd му/ѝ се допаѓа ова.
 4. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.704
  Допаѓања:
  4.084
  ... состојбата на машкиот полов орган не е секогаш ист, некогаш во него циркулира повеќе крв, некогаш помалку, некогаш повеќе се возбудува некогаш не... така да тоа повлекува и различна големина на половиот орган во смисла и на дебелина и на должина, па и во крутоста (цврстина) велиме - ерекција и затоа секогаш треба да се назначи во какви услови се мери должината и обемот на пенисот!

  [​IMG]

  интересна тема и би ја искористила да ја видиме светската мапа на големината на пенисот во ерекција кај мажите од различни делови на светот!

  [​IMG]

  ерекцијата која секогаш не е иста и зависи и од моментална возбуденост, па и тука има улога некој сантим дополнително, но доколку точно и правилно си ја измерил должината на половиот орган просекот за Македонија ти е ептен таман, види табела за просек за маж од 35 години!
  ...затоа „фати се И за книга“ за да бидеш и на тоа поле спремен за да бидеш комплетен! :)
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 5. artweb

  artweb

  Член од:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  1.619
  Допаѓања:
  845
  Добро бе, кој имзерил толку курови?
   
  На Oleksandr, brnjomkd и Bibo им се допаѓа ова.
 6. gumush

  gumush

  Член од:
  5 септември 2017
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  22
  nekoj bez rabota
   
  На artweb, Flatter и brnjomkd им се допаѓа ова.
 7. brnjomkd

  brnjomkd kobra

  Член од:
  23 ноември 2017
  Мислења:
  86
  Допаѓања:
  25
  проститутка аххаха
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 8. vecnost

  vecnost

  Член од:
  2 мај 2017
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  2
  zdr otkupuvam nevinost na devojka po dogovor moj email ; marjantaleski@yahoo.com
  whats up +447447309225 viber isto
   

Сподели преку: