Прашање за сообраќајка...

Член од
14 февруари 2011
Мислења
52
Поени од реакции
30
епа платив си ја 1800 денара, и шо сеа ќе ме викат на суд зашо?
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.096
Поени од реакции
1.326
епа платив си ја 1800 денара, и шо сеа ќе ме викат на суд зашо?
толку готово, завршен е твојот дел... нема зошто да те викнат на суд. Направен е увид, сликано е, платена е казната така да уживај.
 
Член од
14 февруари 2011
Мислења
52
Поени од реакции
30
и сега баш видев во налогот пишува дека сум го прекршил член 25 ст 1 и 5, погледнав во законот (може и да сум грешка) ама тој член нема ст 5 и казната не 30 евра туку е повеќе .. ама ајде нема врска што било поминало
 
Член од
14 септември 2011
Мислења
577
Поени од реакции
179
Чим си платил се е завршено..ако не платиш тогаш ќе одиш на суд..или евентуално ако не се потпишеш на записникот...:)..
 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
398
Поени од реакции
340
Чим си платил се е завршено..ако не платиш тогаш ќе одиш на суд..или евентуално ако не се потпишеш на записникот...:)..
Не е се завршено,треба да одиш во полиција од каде што е пишана казната за да ја однесеш уплатницата за да не ти пуштат пријава за суд.Не дека потоа ќе ти земат уште пари туку да не се малтретираш да одиш на суд па таму да докажиш дека си платил.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
12.165
Поени од реакции
6.144
и судски трошоци може да начукаат... а зошто не пополни ецрозаписник, што се носи у кола ?? па колку знам и НЕ иде полиција ако е мала штета и нема повредени и да сакаш, тоа може само кај вас у провинција..
 
N

Nicky Santoro

Гостин
ај некој што се разбира повеќе
повреда во собраќајна несреќа во која лицето заработило
скршеница на десна клучна коска (повреда од втор степен)изгребаници по раце и грб.предизвикан е привремен инвалидитет од 6 недели сето ова при свесно предизвикана собраќајна незгода од лице кое го пресекува патов на возачов со моторцикл.
прашањето е колкава бројка достигнува оштетата? значи утврдено е дека лицето од спротивно е одговорно за незгодата
 
Член од
14 февруари 2011
Мислења
52
Поени од реакции
30
и судски трошоци може да начукаат... а зошто не пополни ецрозаписник, што се носи у кола ?? па колку знам и НЕ иде полиција ако е мала штета и нема повредени и да сакаш, тоа може само кај вас у провинција..
друго е кога живееш во Лас Вегас
 
На врв Bottom