Прашање за Стопанска Банка

Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
659
Imam kredit vo stopanska.Sakam pobrzo da gi isplatuvam ratite.Kako e podobro da uplakam po dve Rati odednas Ili na nekolku meseci da soberam pari I da gi uplatam odednas?
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.527
Поени од реакции
5.718
Imam kredit vo stopanska.Sakam pobrzo da gi isplatuvam ratite.Kako e podobro da uplakam po dve Rati odednas Ili na nekolku meseci da soberam pari I da gi uplatam odednas?
Ako ne smenile nesto Stopanska, do pred nekoja godina jas dodeka vrakav, za predvremeno vrakanje imase uslov da se uplati minimum 10% od ostanatiot dolg.

Posle toa baras "nov amortizacionen plan" I mozes da biras 2 opcii:
- da ti se namali mesecen iznos na rata, a da ostane ist period, ili
-da ostane ist iznos na meseca rata, a da ti se namali period

Treba da si vidis koja opcija tebe licno ti odgovara poveke. Licno mislam (dokolku finansiki ti e izdrzivo ), deka podobro e da skratis period za da izbegnes plakanje kamata.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.534
Во цела северџанија не работат банкоматите на СТБ Скопска? Буквално на 4 пробав да вадам пари, ни еден не дава. Исто и со картичката на брат ми...
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.179
Поени од реакции
3.153
Луѓе ај ако има некој близок во стопанска банка нека се распраша дали е вистина дека банката ќе оди во стечај? Така нешто слушнав од еден пријател контактирале негов пријател некои агенти и го советувале да си ги извади девизите..
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.534
Луѓе ај ако има некој близок во стопанска банка нека се распраша дали е вистина дека банката ќе оди во стечај? Така нешто слушнав од еден пријател контактирале негов пријател некои агенти и го советувале да си ги извади девизите..
Битолската?
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Во цела северџанија не работат банкоматите на СТБ Скопска? Буквално на 4 пробав да вадам пари, ни еден не дава. Исто и со картичката на брат ми...
Сеа исто ми се дешава мене на 2 пати. Ново Лисиче кај Горење не им работи, па кај Рамстор Аеродром спроти Палма исто одбиена. Се јавив да ги прашам, не ми е до картичката банкоматите имале проблем.
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.527
Поени од реакции
5.718
Сеа исто ми се дешава мене на 2 пати. Ново Лисиче кај Горење не им работи, па кај Рамстор Аеродром спроти Палма исто одбиена. Се јавив да ги прашам, не ми е до картичката банкоматите имале проблем.
Isto se slucuva I so bankomatite na Komercijalna. Zavcera cela K. Voda nemase pari I ova e 4-5 pat vo posledni meseci. Vcera si bese OK
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Дечки, откако ќе ви одобрат пречекорување на сметка, треба да се оди во банка за други формалности или можиш веднаш да пречекориш сметка? :kajgana:
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.179
Поени од реакции
3.153
Дечки, откако ќе ви одобрат пречекорување на сметка, треба да се оди во банка за други формалности или можиш веднаш да пречекориш сметка? :kajgana:
Не треба... Можеш да си користиш одма..
Само со памет нека не те лаже психата абе што е ова пичкин дим..
Многу, многу тешки се за враќање.. Убаво е да ги имаш на лагер за арно за лошо за друго не.. Мал совет иако не го побара ти :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom