Прашање во врска со Коузон

  • Креатор на темата Antigona
  • Време на започнување
A

Antigona

Гостин
Ме интересира дали некој од вас или некој ваш познаник има заминато на работа во Абу Даби преку Коузон ? Значи се мисли на оние работни места во хотели, ресторани што ги нудат со договор за работа од 2 години.
Колкави се шансите за да се добие работа или онака пропаѓаат во вода оние пари кои се упкаќаат за тренингот во Скопје.

Благодарам однапред
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
За Абу Даби не знам ама на брод знам неколку луѓе.
 
T

Tetro

Гостин

Принцезичка

courage is contagious
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.556
Поени од реакции
348
Ме интересира дали некој од вас или некој ваш познаник има заминато на работа во Абу Даби преку Коузон ? Значи се мисли на оние работни места во хотели, ресторани што ги нудат со договор за работа од 2 години.
Колкави се шансите за да се добие работа или онака пропаѓаат во вода оние пари кои се упкаќаат за тренингот во Скопје.

Благодарам однапред
Шансите за работа ако ги викнат на интевју се 50-50
Ако не пројде на интервјуто истото и важи за следното интервју ако ја викнат . Не мора пак да плаќа.
Ќе треба ептен да е тупава да не пројде на интервјуто али на крај краева се сведува колку им е симпатична на тие што ја интервјуираат .
Има случаи без добро познавање англиски да влезат таму како хостеси или некоја повисока позиција зошто тие што ја интервјуирале им се свиѓала :D
( читај цицки)
 
A

Antigona

Гостин
Ви благодарам за брзите одговори. Ќе и пренесам да аплицира, макар и да ризикува, да се откажи од работата тука во Македонија и да продолжи во Абу Даби.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.727
Поени од реакции
9.837
Ви благодарам за брзите одговори. Ќе и пренесам да аплицира, макар и да ризикува, да се откажи од работата тука во Македонија и да продолжи во Абу Даби.
Ќе и препорачаш и да ризикува.. :eek: Супер, ама после ќе ти плаче на телефон кога нема да може да се врати назад, ако воопшто и се врати
 
V

Vollstandig

Гостин
Ако е женско и планира абу даби да оди, нека си земи со себе 1 кг вазелин или друг вид на лубрикант:)
Без зафрканција, Абу даби и другите арапски земји се најкатастрофа за работа, колку луѓе само се имаат вратено измамени и без пари (иако 90 % се машки пол) сеа нека планира другарка ти што ќе работи кој ќе ја викне и да си пази најбитно..
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Јас имам лошо искуство со Коузон. Пред негде 6-7 години требаше да заминам на летна работа во Америка преку нив, ама не отидов. Првин као ми најдоа работа, а уствари не ми најдоа. Американците што дојдоа тука и правеа интервју за работа во хотел на Lake George, за кое земаа по 200-300 долари од човек, ветуваа брда и долини, за на крај да си заминат. Коузон после месец дена откако се убив од досаѓање по телефон, успеа да ми најде друга работа за која требаше да потврдам по мејл, кој никако не го добив. После повторно карање успеав да го добијам тој мејл од нив, за на крај кога заминав во амбасада да бидам одбиен.

Се на се пропали 500-600 евра за интервјуа, превод на документи, закажување во амбасада и сл. Кој сака нека повели, јас се заебав.
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
797
Поени од реакции
524
Шансите за работа ако ги викнат на интевју се 50-50
Ако не пројде на интервјуто истото и важи за следното интервју ако ја викнат . Не мора пак да плаќа.
Ќе треба ептен да е тупава да не пројде на интервјуто али на крај краева се сведува колку им е симпатична на тие што ја интервјуираат .
Има случаи без добро познавање англиски да влезат таму како хостеси или некоја повисока позиција зошто тие што ја интервјуирале им се свиѓала :D
( читај цицки)
Ме интересира дали некој од вас или некој ваш познаник има заминато на работа во Абу Даби преку Коузон ? Значи се мисли на оние работни места во хотели, ресторани што ги нудат со договор за работа од 2 години.
Колкави се шансите за да се добие работа или онака пропаѓаат во вода оние пари кои се упкаќаат за тренингот во Скопје.

Благодарам однапред
jas bev abu dhabi se vrativ pred mesec dena sve sto sakas pisi ke ti objasnam
--- надополнето: Jul 13, 2011 12:22 AM ---
иначе работев во ферари парк во абу даби и доста сетав во дубаи така да за секое прашање ке ти одговорам штое е како е :)
 
A

Antigona

Гостин
Ќе и препорачаш и да ризикува.. :eek: Супер, ама после ќе ти плаче на телефон кога нема да може да се врати назад, ако воопшто и се врати
Проблемот е како да дојде до таму, а за враќање таа и не планира бидејќи веке 6 години е во контакт со едно момче кое живее таму па си планираат нешто заедничко.

Значи работата е само да излезе надвор од Македонија и да стигне до Абу Даби.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom