Прашања поврзани со Android Market (Google Play)

  • Креатор на темата nikola2004mkd
  • Време на започнување
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Не, не уклучувам ништо. А како би ми наплаќал? Треба со картичка од банка, не?

И зошто некогаш како да се закочува, не ми ги пее песните?
Да, со картичка, ќе ти побара да внесеш при купување.

Не знам зошто ти кочи со локални фајлови, не би требало. Користам Poweramp одамна, така да тој не го имам пуштено.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Н
Да, со картичка, ќе ти побара да внесеш при купување.

Не знам зошто ти кочи со локални фајлови, не би требало. Користам Poweramp одамна, така да тој не го имам пуштено.
Не да кочи туку не ги пееше. Океј е сега.
 
Член од
14 февруари 2016
Мислења
5
Поени од реакции
0
Samsung nexus i9250 telefonot celo vreme se restartira... dokolku nekoj znae so mu e ili znae da go napravi neka pise
 

Altair

Шмеќер
Член од
30 јуни 2008
Мислења
306
Поени од реакции
192
Има некој што креира/има креирано апликација за PlayStore? Доколку да, ако не ви е проблем, ДМ да ве прашам неколку ствари :)
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Има некој што креира/има креирано апликација за PlayStore? Доколку да, ако не ви е проблем, ДМ да ве прашам неколку ствари :)
Креирано? Мислиш пласирано? Ако да, бујрум прашај, ако можам ке помогнам.
 

Altair

Шмеќер
Член од
30 јуни 2008
Мислења
306
Поени од реакции
192
Креирано? Мислиш пласирано? Ако да, бујрум прашај, ако можам ке помогнам.
Работам моментално на еден проект за платформа со микросервиси. Па ме интересира девелопери на Android апликации што користат како back-end решенија? Дали сам го кодираш, дали користиш некој third-party BaaS, можда AWS или нешто слично? :)
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Работам моментално на еден проект за платформа со микросервиси. Па ме интересира девелопери на Android апликации што користат како back-end решенија? Дали сам го кодираш, дали користиш некој third-party BaaS, можда AWS или нешто слично? :)
Сепак нема да можам да ти помогнам, ниту еден од поимиве не го разбирам Јас имам апликација со виџети која е add-on на друга апликација и проектот го добив скоро готов.
 
B

bngj45

Гостин
Знаете некоја апликација што може да снимаш и на екранот да има km/h и такво да биде видеото како на Snapchat што има само што тоа е 10 секунди ова да има 2-3 мин??
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Знаете некоја апликација што може да снимаш и на екранот да има km/h и такво да биде видеото како на Snapchat што има само што тоа е 10 секунди ова да има 2-3 мин??
Сакаш да ти покажува на телефон колку возиш и истото да го снимиш?
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Да на клипчето кога ќе го снимам да де гледа колку km/h возам.Дали постои таква апликација?
Симни било кој Screen Recorder и било која GPS Speedometer апликација од Play Store, пушти ја првата да снима и потоа уклучи другава да те мери. Ако ти смета почетокот или крајот од видеото - исечи го.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Да на клипчето кога ќе го снимам да де гледа колку km/h возам.Дали постои таква апликација?
Симни било кој Screen Recorder и било која GPS Speedometer апликација од Play Store, пушти ја првата да снима и потоа уклучи другава да те мери. Ако ти смета почетокот или крајот од видеото - исечи го.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Го избришав Месенџерот од Плеј Стор и инсталирав постара верзија од apk mirror. Ме интересира зошто ми ја дава апликацијата за update во Плеј стор? Иако не е од Плеј стор симната сепак таму стои како инсталирана.
 
Член од
22 јануари 2017
Мислења
175
Поени од реакции
133
Дали некој има искуство/ или знае како одат работите со аплоадирање апликација на Андроид стор? И дали има заработка во однос на downloads или пак купување, ако може подетално нешто? Фала
 

Kajgana Shop

На врв Bottom