Прашања поврзани со Android Market (Google Play)

  • Креатор на темата nikola2004mkd
  • Време на започнување
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.654
Поени од реакции
38.837
Тешко веруцам дека ќе успее.

Ми требаше да инсталирам Lidl plus апликацијата а можам да ја инсталирам од други сајтови APK но во апликацијта не ми отвара да можам да се регистрирам.

Ги прашав Lidl Србија и они ми пишаа да сум сменел во главно подесување и во Google play регион за да можам од Play stroe да ја инсталирам.
па смени на гугл регион. Иди у браузерот кај што си логиран со џимејл и смени ја локацијата.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.654
Поени од реакции
38.837
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
еве ти упатство за плеј

Ова го пробав и нема опција за менување. Има да се внесе картичка. Дали бара да се плати?
 
Член од
10 април 2023
Мислења
1
Поени од реакции
1
Молба за помош. Користам Samsung A41 Galaxy, но во calls немам опција за снимање разговори. Исто така се обидувам со разни апликации симнати од Google Store или Play Store, но ниту една функционира на овој модел на Samsung, односно пробувам да снимам разговор, но другата страна не ја слушам. Некое чаре? Дали е воопшто можно на овој модел на мобилен да се снимаат разговори? Фала однапред.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Добра апликација за слушање музика во позадина? (Како на времето што беше Бг плеер)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Oд која страна да симнам apk апликации? Сакам да ја симнам Lidl plus апликацијата ама на некој сајтови каде што ја симнав не работеше апликацијата.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
Знаете некоја сигурна апликација за трансфер на целата дата и апликации од Шаоми на Самсунг мобилен?
На нет гледам ја рекламираат Smart Switch но не знам колку е сигурна а на Шаомито имам апликации како електронско банкарство па некако не ми се ризикува ...
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
Знаете некоја сигурна апликација за трансфер на целата дата и апликации од Шаоми на Самсунг мобилен?
На нет гледам ја рекламираат Smart Switch но не знам колку е сигурна а на Шаомито имам апликации како електронско банкарство па некако не ми се ризикува ...
Edit: Се снајдов со Smart Switch
 

Kajgana Shop

На врв Bottom