Прашања и одговори

Член од
4 јуни 2015
Мислења
239
Поени од реакции
221
Јас планирам да одам на Историја и Археологија во УГД Штип, па ме интересира дали знае некој како и што е таму, кои смерови ѓи има, дали е тешко и сл..
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Може некој да ми објасни кога се зима таа диплома за завршено средно ? откако ќе објават резултати за матура,и ако си прошол ти ја даваат одма или како ?
 
Член од
8 април 2014
Мислења
6
Поени од реакции
1
Знае ли некој дали може ветеринарен факултет во Скопје или Битола вонредно ???
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
Kolku denovi e potrebno da odi na studentska praksa student na UGD?
 
Член од
11 август 2014
Мислења
7
Поени од реакции
0
Знае некој дали во овој период работат студентски прашања на филозофски?
 
Член од
4 јуни 2015
Мислења
239
Поени од реакции
221
Знае ли некој од кога почнуваат уписите за факултет ?
 
Член од
19 март 2014
Мислења
23
Поени од реакции
2
не знам шо да прам никако не можм да се одлучам помеѓу правен и педагошки некам да напрам грешка после да ми биди криво...совет некој мислење нешто што ќе ми помогни да се одлучам однапред ви благодарам :D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
не знам шо да прам никако не можм да се одлучам помеѓу правен и педагошки некам да напрам грешка после да ми биди криво...совет некој мислење нешто што ќе ми помогни да се одлучам однапред ви благодарам :D
Што сакаш да работиш?
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Во тое проблеот не знам ме влечи и едното и другото
Добро еве, кои се двете варијанти во кои се замислуваш во иднината? Што е едната работа во која се гледаш како со љубов ја работиш, а што е другата?
 
Член од
19 март 2014
Мислења
23
Поени од реакции
2
Сега во моменто мислам дека ке ме испони работата како наставник професор по англиски од една стр од др не го знам јазико 100% и нр нз шо ке биди од др стр исто се гледам во фирма суд бидејки можи да се речи дека говорноштвото нај мн ми оди
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Сега во моменто мислам дека ке ме испони работата како наставник професор по англиски од една стр од др не го знам јазико 100% и нр нз шо ке биди од др стр исто се гледам во фирма суд бидејки можи да се речи дека говорноштвото нај мн ми оди
Па англиски секако ќе треба да научиш без обзир на професијата бидејќи реално за се ти треба тој јазик денес. Такашто на тебе си е одлуката, никој нема да ти каже „иди на ова“, туку види што повеќе сакаш да го работиш и тоа избери го :)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Сега во моменто мислам дека ке ме испони работата како наставник професор по англиски од една стр од др не го знам јазико 100% и нр нз шо ке биди од др стр исто се гледам во фирма суд бидејки можи да се речи дека говорноштвото нај мн ми оди
За професор по англиски, мислам дека ти треба филолошки и тоа на книжевност да се запишеш.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
23
Поени од реакции
2
За професор по англиски, мислам дека ти треба филолошки и тоа на книжевност да се запишеш.
[DOUBLEPOST=1438176565][/DOUBLEPOST]
За професор по англиски, мислам дека ти треба филолошки и тоа на книжевност да се запишеш.
Знам за то но јас прашав ми рекоја дека во 4та пред да земам диплома да одам таму и да положам три испити оти скоро се исти предметите
 
Член од
19 април 2014
Мислења
406
Поени од реакции
1.131
Дај помогнете за избор на факултет некој совет и слично.
Се мислам да одам на историја или филозофија а и англискиот е можна опција :)
Историја со мерак би учел и мислам дека би го завршил без мака што се вели :D
Филозофијата ми е интересна и не ми е проблем да ја учам, а англискиот онака имам некое солидно познавање да се рече па за тоа и го ставив како опција :) Е сега милион прашања ми се вртат низ глава што ќе биде,како, кои опции се отворени за работа по завршување на факултет дали си лимитиран да бидеш само професор\учител?
Кажете по некој збор за факултетиве опишете ги. :)
Во моментов ко изгубен германец се чувствувам па секоја информација е добредојдена.:place: :D
Фала однапред :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom