Прашања и одговори

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Не за во завод мислев да се пријавам па да ја вратам
Одиш во архива и си ја бараш со тоа што оставаш индекс или некоја друга идентификација и треба да ја вратиш во зависност од политиката на факултетот некој дават неколку часа други неколку дена.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
23
Поени од реакции
2
Дали можи некој да ми преведи едно содтавче на француски ве молам за оценка миео
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Некој ги има одговорите за Иновации основно?
 
Член од
12 мај 2012
Мислења
133
Поени од реакции
218
Ај ако знае некој и не го мрзи ако може да ја реши задачава:)
 

Attachments

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
Кој е процесот на вадење ново свидетелство?
 

Lady P

Само животот нема реприза
Член од
3 октомври 2009
Мислења
15
Поени од реакции
0
Дали и вонредните студенти на УГД мора да имаат доволно кредити за запишување на наредна година?
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Дали некој може со СИГУРНОСТ да ми одговори на неколку прашања во врска со државната матура

1.Колку време трае полагањето на тестот,бидејќи на матура.цом,има тестови од по 60 мин,па 180 мин,па сега најдов од 2013,240 мин,за Македонски јазик,Англиски и Филозофија ?
2.Дали англиски може да се пројде со прелазна оцена,ако ги напишеш само есејот и писмото точно,и некое прашање ?
3.Дали Македонски може да се положи само со текстот што е на крај со одговарање на прашањата и есеј ?
 
Член од
19 март 2014
Мислења
23
Поени од реакции
2
So mislite praven ili pedagoski(angliski i knizevnost) sakam so pojke mislejna:)
 
Член од
4 јуни 2015
Мислења
239
Поени од реакции
221
Наскоро ќе морам да полагам државна матура по предметот Македонски јазик и Литература па ме интересира:

1. Колку бодови треба да имате минимун за прелазна оценка (2)

2. Дали може да се положи тестот без пишување на текстот и есејот кои се на крајот од тестот.

Ви благодарам однапред!
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Наскоро ќе морам да полагам државна матура по предметот Македонски јазик и Литература па ме интересира:

1. Колку бодови треба да имате минимун за прелазна оценка (2)

2. Дали може да се положи тестот без пишување на текстот и есејот кои се на крајот од тестот.

Ви благодарам однапред!
Бодови односно оценки се правеле според како што знам,одредени правила,а тие се,се зимал најлошиот тест во државава и најдобриот и се правела ранг листа.Бидејќи во нивен интерес е да пооложат поголем број матуранти,веројатно границата ќе биде поставена многу ниско.

Мислам дека само есеј има,а не и текст и есеј.
 
Член од
4 јуни 2015
Мислења
239
Поени од реакции
221
Бодови односно оценки се правеле според како што знам,одредени правила,а тие се,се зимал најлошиот тест во државава и најдобриот и се правела ранг листа.Бидејќи во нивен интерес е да пооложат поголем број матуранти,веројатно границата ќе биде поставена многу ниско.

Мислам дека само есеј има,а не и текст и есеј.
А дали може да се положи тестот без есејот ?
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
А дали може да се положи тестот без есејот ?
Јас имам двајца другари кои полагаа пред година и пред 2 години другиот,и двајцата не напишале есеј и прошле со 2ка.

Ама најубаво да го напишеш,носи доста бодови.[DOUBLEPOST=1433848790][/DOUBLEPOST]Дали се бројат сврзници,за есејот по Македонски ? за матура.
 
Последно уредено:
М

мојќен

Гостин
Да не знае некој што учи на технички факултет-битола дали ќе има казнена сесија во август ?
фала.
 
Член од
4 јуни 2015
Мислења
239
Поени од реакции
221
Дали некој знае каков текст/есеј треба да се пишува на државна матура англиски ?
 
Член од
21 март 2014
Мислења
511
Поени од реакции
375
Уписи па сакам да прашам ваше мислење планирам во иднина да одам Информатика, па што мислите што е подобро (гимназија,стручно)
Стручно:Училиштето е слабо но соодв. Паралелка е одлична и плус од дома ми викат не може Факултет од стручно не ти плаќаме. Струката нешо електротехничар.

Гимназија:Многу построго,Бесплатен Лаптоп од домашните плус практични кај на татко ми другар и плус врски пошо татко ми е наставник во др училиште.


Совети ? Плс.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom