Прашања и одговори

Член од
21 мај 2008
Мислења
10.861
Поени од реакции
11.482
Дали 3јка која почнува од бул. АСНОМ потоа оди по ул. Февруарски поход па бул. Јане Сандански, или по бул. АВНОЈ па бул. Јане Сандански или пак трета опција бул Србија па бул. Јане Сандански? Не им работи мрежата на линии на ЈСП за оваа релација. :)
Трга од МЗТ салата, оди по Булевар АСНОМ, врти лево по Февруарски Поход, па десно по Бато, кој продолжува во Јане Сандански. Ама тоа само обичната 3ка, 3А тргнува од Михајло Пупин средното, а 3Б од Кванташки. Да не се збуниш, АВНОЈ=АСНОМ, од пред неколку месеци ја преименуваа, т.е. од МЗТ до Февруарски е сега АСНОМ.
 
S

Stivie G

Гостин
Луѓе, шо документ е ова при запишувањето?

Пријавен лист од Државниот завод за статистика на РМ. (Образец ШВ. 20)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Луѓе, шо документ е ова при запишувањето?

Пријавен лист од Државниот завод за статистика на РМ. (Образец ШВ. 20)
оној листон со глупите прашања од типот што работат мајка ти татко ти, ти што си по занимање, обично се купува заедно со семестралниот лист, т. е, чичињата што шиткаат ти го даваат заедно.
 
Член од
17 август 2012
Мислења
49
Поени од реакции
5
Трга од МЗТ салата, оди по Булевар АСНОМ, врти лево по Февруарски Поход, па десно по Бато, кој продолжува во Јане Сандански. Ама тоа само обичната 3ка, 3А тргнува од Михајло Пупин средното, а 3Б од Кванташки. Да не се збуниш, АВНОЈ=АСНОМ, од пред неколку месеци ја преименуваа, т.е. од МЗТ до Февруарски е сега АСНОМ.
Не сум знаела за АВНОЈ=АСНОМ. А 3A и 3Б минат низ Јане Сандански и стигаат до Државна болница така? :)
 
П

Пепси_

Гостин
Некој шо заебал предмет и сменил да ми каже како треба.


Значи за 2 семестар сакам да го сменам едниот од изборните.
 
Член од
6 март 2009
Мислења
979
Поени од реакции
853
Луѓе, шо документ е ова при запишувањето?

Пријавен лист од Државниот завод за статистика на РМ. (Образец ШВ. 20)
Листот на кој јас место да се потпишам на моето место за потпис се потпишав кај што треба да се потпише деканот и ме вратија да си купам нов пријавен лист
 
Член од
16 јуни 2013
Мислења
10
Поени од реакции
3
Пишав смс за Таксена Марка на iKnow системот на 144166 "ТМ Име Презиме 100" и усте не ми стигна СМС кодот. Што е проблемот?
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Бил ли е некој на студентска размена преку Еразмус програмата ? Ми треба инфо околу документацијата ..
 
Член од
9 септември 2013
Мислења
22
Поени од реакции
1
Знае некој дали годинава ќе има ваучери за студентите како минатата година?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.043
Поени од реакции
57.250
Kje moze nekoj da mi objasni kako da izramnuvam hemiski ravenki itno e
Целата филозофија е да го израмниш бројот на атомите на евата со десната страна.

Пеимер за водата
H2+O2=H2O

Гледаш дека од левата страна имаш 2 атоми кислород, а од десната еден. Затоа пред Н2О пишуваш двојка. Но сега од десната страна има 4 атоми водорот, а од левата 2, па затоа пишуваш двојка и пред О2.

И добиваш израмнета равенка
2Н2+О2=2Н2О
 

Kajgana Shop

На врв Bottom