Прашања и одговори

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.249
Поени од реакции
41.063
На факултетиве што се Филзофски, филолошки, правен и економски, кај се наоѓа поштата најблиску? И да не знаете фотокопирница дали има на секој факултет посебно?
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.626
Поени од реакции
5.677
На факултетиве што се Филзофски, филолошки, правен и економски, кај се наоѓа поштата најблиску? И да не знаете фотокопирница дали има на секој факултет посебно?

Имаш пошта кај правен пред влезот. На филолошки имаш две фотокопирници:)
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
7.956
Поени од реакции
11.964
Прва година завршив, а уште не дознав шо функција има студентската легитимација...
Има некој што знае ?
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
http://www.fb.uklo.edu.mk/PDF/Potrebni dokumenti za zapisuvanje 2013.pdf

дали ова треба се да се уплати што е пишано сега пред запишувањето ?

Здраво колега :D Треба да се уплати, но ај нека каже некој кој вид на уплатнице треба за кое. Некои ми кажуваат дека требало и пп50 и пп10. Помош молам.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.500
Поени од реакции
50.483
Здраво колега :D Треба да се уплати, но ај нека каже некој кој вид на уплатнице треба за кое. Некои ми кажуваат дека требало и пп50 и пп10. Помош молам.
Кај нас на ФИНКИ сите се ПП50
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
Можеш да ги видиш на линкот од Metador :) дадените податоци. Шо мислиш за првите пет, според која уплатница требаа ?
 
Член од
30 март 2010
Мислења
88
Поени од реакции
212
Дечки, дали е многу битно сликите да бидат со точни димензии?
2те ми се точни, ама има една помала 2x3 cm некоја, а не ми се исплати да се акам по студијана само за едно сликиче.
Едната ја исеков приближно толку, ќе прават некој проблем?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.500
Поени од реакции
50.483
Дечки, дали е многу битно сликите да бидат со точни димензии?
2те ми се точни, ама има една помала 2x3 cm некоја, а не ми се исплати да се акам по студијана само за едно сликиче.
Едната ја исеков приближно толку, ќе прават некој проблем?
Не би требало... не е толку важно да мора до милиметар да биде точно
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.249
Поени од реакции
41.063
Абе коа сме кај сликиве, може двете поголеми исти, а таа помалата различна слика да биде така? :D
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.388
Поени од реакции
873
Дечки утнав нешто. За на економски се уплатува нели 50/100/200 евра, 750 за едни глупости и 3 300 за зимски семестар. Е сеа сметката на корисникот треба да биде иста кај тие 3 300 и тие 50/100/200 евра, а различна кај 750. Ја кај 50/100/200 евра ја напишав точната, а кај таа што се 3 300 ја напишав таа од 750 денари. Може да имам некој проблеми?
 
Член од
5 август 2010
Мислења
222
Поени од реакции
50
Ако некој знае или има готов пример како треба да изгледа потврда за феријална пракса (средно образование) ? Ми побараа јас да сум искуцал....
 
Член од
6 март 2009
Мислења
977
Поени од реакции
853
Колку пари е индексот и таа студентска легитимација да го ебам више
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.543
Поени од реакции
11.302
Колку пари е индексот и таа студентска легитимација да го ебам више
Не се наплаќа тоа, би требало да ти го дадат кога ќе одиш да се упишуваш, барем така е на Економски и правен (делат индекс, легитимација и три примероци од договорот).
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Дечки утнав нешто. За на економски се уплатува нели 50/100/200 евра, 750 за едни глупости и 3 300 за зимски семестар. Е сеа сметката на корисникот треба да биде иста кај тие 3 300 и тие 50/100/200 евра, а различна кај 750. Ја кај 50/100/200 евра ја напишав точната, а кај таа што се 3 300 ја напишав таа од 750 денари. Може да имам некој проблеми?

Денес тие што имаа проблеми со сметките ги праќаа во ректорат за да средат вакви случаи, така што распрашај се кај тие што упишуваат во предавалните / студентска служба. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom