Прашања и одговори

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
Дечки вака 1 год. на факс вондредни . И до сега нема пријавено нито еден предмет , и дали сега ако одам ќе можам да полагам некој предмет или тешко тоа ?
Ако си платила година, ќе можеш.
 
Член од
21 јануари 2014
Мислења
210
Поени од реакции
444
Според која основа треба јас да платам школарина за летен семестар ако барам испишување (1000 ден.)? Зборам за овој период, сега. Каде го пишува тоа дали некој има искуство со испишување од факс?

Бтв. Другарка се има испишано во октомври за кој, исто, и’ барале да уплати школарина за зимски семестар за да може да се испише.

И дали ако ова е така, треба да се уплаќаат и казни за презапишување, казна за касно запишување на семестар и сите глупости?
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
232
Поени од реакции
109
Mислења за ПМФ - Наствна Географија; - посебно овај
ФИНКИ - Компјутерска безбедност; Мрежна (итернет и ...) безбедност
Телекомуникации
Веб Дизајн.
Мислење за овие смерови и кои се најлабави т.е каде е најмалце застапена математиката.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Mислења за ПМФ - Наствна Географија; - посебно овај
ФИНКИ - Компјутерска безбедност; Мрежна (итернет и ...) безбедност
Телекомуникации
Веб Дизајн.
Мислење за овие смерови и кои се најлабави т.е каде е најмалце застапена математиката.
Ниту еден, чим бараш најлабав тоа на ФИНКИ не го очекувај...
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
232
Поени од реакции
109
Ниту еден, чим бараш најлабав тоа на ФИНКИ не го очекувај...
Океј тоа, знам али не баш толку буквално. Сакам да прашам дали постои смер на ФИНКИ: Комјутерска безбедност или Мрежна како е насловен смерот. Барам тоа на финки во полето инстути но нигде не го пишува.
 
Член од
3 јуни 2019
Мислења
7
Поени од реакции
0
Imam prasanje vo vrska so maturata dali nekoj znae prethodnive godini kako bea granicite za ocenkite po angliski na matura???
Fala pozdrav
 
Член од
14 јуни 2017
Мислења
10
Поени од реакции
2
Zdravo,dali nekoj znae dali mozhi das e zapisham vo 2 sredni uchilishta i kojae procedurata?
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Zdravo,dali nekoj znae dali mozhi das e zapisham vo 2 sredni uchilishta i kojae procedurata?
Мислиш на само поднесување документи во 2 средни, па кај ќе те примат таму или мислиш на учење во 2 средни истовремено?
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Vo dve sredni istovremeno
Зошто би ти требале две дипломи од средно?

Нејсе, најверојатно можеш во едното да си запишан како редовен ученик и да си посетуваш настава, а во другото да си вонреден и да полагаш само еднаш/двапати годишно. Само треба да си направиш муабет со директор/секретар и во двете училишта за да ги знаеш точно условите за вакви случаји.
 
Член од
14 јуни 2017
Мислења
10
Поени од реакции
2
Здраво. Дали знаете кој се најважни автори во современата македонска литература?
 
Член од
12 јануари 2019
Мислења
7
Поени од реакции
0
Здраво на сите,
Каде е подобро да запишам студии по софтверско инжењерство на Фон или пак на Европски?
П.С. Со оглед на тоа што ова ми е втор факултет се одлучив за приватен највеќе поради административната неорганизираност во државните факултети.
Кој може да сподели искуство ќе му бидам многу благодарен.
Срдечен Поздрав.
 
Член од
1 април 2017
Мислења
282
Поени од реакции
43
Дечки некој од вас да не ја знае Сања Силјаноска, и дали може да ми каже збор два за тоа како предава
 

Kajgana Shop

На врв Bottom