Прашања и одговори

Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Za 2 krediti pomalku (248 od 250) ne uspeav da zapisham 5ti semestar, dali godinava mi e sjebana ili ima sansa ako polozam eden ispit (Oktomvri ili Noemvri) pa da platam kazna za da mozham da zapisham semestar? Univerzitet Goce delcev stip.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Za 2 krediti pomalku (248 od 250) ne uspeav da zapisham 5ti semestar, dali godinava mi e sjebana ili ima sansa ako polozam eden ispit (Oktomvri ili Noemvri) pa da platam kazna za da mozham da zapisham semestar? Univerzitet Goce delcev stip.
Прво, како петти семестар со 250 кредити? :D

Второ, би требало во секој момент да можеш да запишеш со казна.
 
Член од
5 октомври 2018
Мислења
61
Поени од реакции
39
Имате да препорачате читална на 15-20 минути пешки од Железничка што работи за време на викенд? Во најмала рака да работи во сабота до 16, 17 часот.
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
232
Поени од реакции
109
Некој да сподеи искуства (лесно, тешко и бла бла) и со каква работа можеш да се стекнеш по натака со факултетите во Битола:
  • Факултет за информатички и комуникациски технологии
  • Графичко инжинерство
  • Мехатроника
 
A

annalora

Гостин
На систематски во Кузман само печати ставаат или ќе не прегледуваат, боцкаат, мерат, итн.?
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
ФИНКИ не е воопшто лесен. Ќе треба убаво да се посветиш на книгата.
Организацијата им е лоша (факултетот без зграда нели).

Но, верувај низ се што ќе поминеш на крај ќе ти се исплати.
Покрај се го ставам на прво место од факултетиве наши, поради можностите што ти се нудат по завршување
Ако знаеш нешто повеќе може да пишеш тука или ПП. Навистина ме интересира. Кои се можностите што се нудат по завршување?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Ако знаеш нешто повеќе може да пишеш тука или ПП. Навистина ме интересира. Кои се можностите што се нудат по завршување?
Сигурна работа по струка (дури и пред дипломирање), со генерално океј услови за работа.
Отворени врати за продолжување на студиите/работа и во странство, во случај да имаш и такви планови.
 

KD35

Апаш
Член од
12 април 2013
Мислења
44
Поени од реакции
22
Дали можам да извадам потврда за редовен студент иако годинава не запишав семестар? Или потребно е да имаш запишано соодветен семестар за таа работа?
 
S

stayy wolf

Гостин
Дали има некој од тука кој што студира медицина во Тетово на државниот универзитет . Да ми каже како оди со полагање на вондреден студент ??
 
Член од
25 декември 2018
Мислења
15
Поени од реакции
3
Здраво на сите другари.
Ми треба брз одговор што е полесно
Историја или Бизнис?
однапред благодарам (немам мн.време).[DOUBLEPOST=1545770610][/DOUBLEPOST]
Дали има некој од тука кој што студира медицина во Тетово на државниот универзитет . Да ми каже како оди со полагање на вондреден студент ??
Здраво на сите другари.
Ми треба брз одговор што е полесно
Историја или Бизнис?
однапред благодарам (немам мн.време).
 
Член од
3 јануари 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво момци и девојки, 4та година сум и за околу факултет многу се мислам околку тоа за каде да се запишам, да ми дадете некој предлог за околку некој факултет, да ми кажете нешто повеќе за колоквиуми, студии, студенти и слично../
Благодарам однапред.
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
232
Поени од реакции
109
Здраво, размислувам да се запишам на институтот на Географија - наставна. Дали знај некој какви се професорите, предавањата и дали се учи математика и сл математички предмети и дали се тешки или лесни исто и за другите предмети.
 
Член од
16 февруари 2019
Мислења
50
Поени од реакции
83
Дечки вака 1 год. на факс вондредни . И до сега нема пријавено нито еден предмет , и дали сега ако одам ќе можам да полагам некој предмет или тешко тоа ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom