Прашања за Христијанството II

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 јули 2011
Мислења
89
Поени од реакции
25
Кои се твоите прогнози? Колку денови имаме?
Nov Zavet: Matej 24:
36”А за оној ден и час, никој не знае, ни небесните ангели, а само Мојот Татко.
37Како во Ноевите денови, така ќе биде и при доаѓањето на Човечкиот Син.
38Зашто, како во деновите пред потопот јадеа и пиеја, се женеа и мажеа, до денот кога Ное влезе во ковчегот,
39 и не знаеја додека не дојде потопот и однесе сè, така ќе биде и доаѓањето на Човечкиот Син.

Golema greska na lugjeto e sto se obiduvaat da go presmetaat denot, koga nasiot Spasitel ke ne povika da se sretneme so nego vo vozduhot i da pojdeme zaedno vo "stanovite" koi Toj ni gi podgotvil. TOJ JASNO KAZAL DEKA NIKOJ NE GO ZNAE DENOT NITU CASOT! Edna "utka" se sluci na 21 maj 2011 godina. NO, toa ne znaci deka voznesenieto nema da se sluci. Vo edno od prorostvata od pocetokot na juli 2011 g. (koga ke go najdam ke go postiram) Isus ni se obraka otprilika vaka: "..Sekundi se vo prasanje, ili spored vasiot covecki jazik - denovi! Podgotvete se - JAS DOAGJAM.."
Jas inaku, dolgi godini gi sledam prorostvata na Raymond Aguilera- gi dobiva od 1990 godina, od koi mnogu dosega se ostvarile. Negovoto posledno prorostvo i vizija se od 3 juli 2011 godina.. Proverete na:
www.prophesy.org Del od negovite prorostva se prevedeni i na makedonski :))) i se preveduvat vo kontinuitet na http://wittywonderful.com/prorostvo.com/
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.921
А-ха....

И шо мислиш., Атеист, шо видел Мојсеј, зборувајќи „лице в лице„ со Бога? :rolleyes:
И тогаш Господ зборуваше со
Мојсеј лице в лице, како што човек зборува
со пријателот свој.

Убаво е напишано, а за повеќе прашај си го трвојот „духовен“ отец Петровиќ
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.398
Nov Zavet: Matej 24:
36”А за оној ден и час, никој не знае, ни небесните ангели, а само Мојот Татко.
37Како во Ноевите денови, така ќе биде и при доаѓањето на Човечкиот Син.
38Зашто, како во деновите пред потопот јадеа и пиеја, се женеа и мажеа, до денот кога Ное влезе во ковчегот,
39 и не знаеја додека не дојде потопот и однесе сè, така ќе биде и доаѓањето на Човечкиот Син.

Golema greska na lugjeto e sto se obiduvaat da go presmetaat denot, koga nasiot Spasitel ke ne povika da se sretneme so nego vo vozduhot i da pojdeme zaedno vo "stanovite" koi Toj ni gi podgotvil. TOJ JASNO KAZAL DEKA NIKOJ NE GO ZNAE DENOT NITU CASOT! Edna "utka" se sluci na 21 maj 2011 godina. NO, toa ne znaci deka voznesenieto nema da se sluci. Vo edno od prorostvata od pocetokot na juli 2011 g. (koga ke go najdam ke go postiram) Isus ni se obraka otprilika vaka: "..Sekundi se vo prasanje, ili spored vasiot covecki jazik - denovi! Podgotvete se - JAS DOAGJAM.."
Jas inaku, dolgi godini gi sledam prorostvata na Raymond Aguilera- gi dobiva od 1990 godina, od koi mnogu dosega se ostvarile. Negovoto posledno prorostvo i vizija se od 3 juli 2011 godina.. Proverete na:
www.prophesy.org Del od negovite prorostva se prevedeni i na makedonski :))) i se preveduvat vo kontinuitet na http://wittywonderful.com/prorostvo.com/
Зар и Ти, сине/ќерко Devina? :confused:
--- надополнето: Jul 13, 2011 5:45 PM ---
И тогаш Господ зборуваше со
Мојсеј лице в лице, како што човек зборува
со пријателот свој.

Убаво е напишано, а за повеќе прашај си го трвојот „духовен“ отец Петровиќ
А бе остај го Миодраг раат, моето прашање беше до Тебе упатено па еве го пак: што мислиш, што видел Мојсјеј, кога разговарал со Бога? Значи, Те прашувам, што (кого) видел Мојсеј во муабетот со Бога, а не што пишува во Библијата-това са две одвоени нешта.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.921
што (кого) видел Мојсеј во муабетот со Бога, а не што пишува во Библијата-това са две одвоени нешта.
Жити мајка? Значи лаги пишува во библијата?
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
А бе остај го Миодраг раат, моето прашање беше до Тебе упатено па еве го пак: што мислиш, што видел Мојсјеј, кога разговарал со Бога? Значи, Те прашувам, што (кого) видел Мојсеј во муабетот со Бога, а не што пишува во Библијата-това са две одвоени нешта.
Ја мислам дека ништо невидел, затоа што господ пљукал ког зборел, па мојсеј неможел ништо да види.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.398
Жити мајка? Значи лаги поишува во библијата?
Еве го пак....

Море, нит напишав дека се лаги нит нешто второ или трето ама еве, по трет пат Те прашувам: што (кого) видел Мојсеј, кога разговарал со Бога? Значи, Мојсеј разовара со Бога како со добар пријател (како што е напишно во Писмото, нели...) но што е „тоа„ кое Мојсеј го гледал во муабетот, што е „тоа„ со кое Мојсеј муабетел? Дали тоа бил лично Бог? Ако бил Бог, тогаш, како Бог изгледал?
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.921
Еве го пак....

Море, нит напишав дека се лаги нит нешто второ или трето ама еве, по трет пат Те прашувам: што (кого) видел Мојсеј, кога разговарал со Бога? Значи, Мојсеј разовара со Бога како со добар пријател (како што е напишно во Писмото, нели...) но што е „тоа„ кое Мојсеј го гледал во муабетот, што е „тоа„ со кое Мојсеј муабетел? Дали тоа бил лично Бог? Ако бил Бог, тогаш, како Бог изгледал?
Прашај го Мојсие, тој че ти кажит шо видел.
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
89
Поени од реакции
25
Густо, а?
--- надополнето: Jul 13, 2011 2:37 PM ---

Малку секс добро би ти дошло...
Vo pravo si, ama mojot bracen partner, koj za zal e los sogovornik na ovaa tema- nesto me izbegnuva.. Mu se odmiliv izgleda.. So mojata "zabeganost" vo religijata..
Ama i seksot veke ne e predizvik, pa nitu dobra uteha - vo sporedba so ona poubavoto, sto gi okupira moite misli. (Se nadevam maz mi nema ova da go doznae..)
1 Коринтјани: 2:9 туку, како што е напишано: „Што окото не виде, што увото не чу, што во човечкото срце не дојде, тоа Бог го приготви за оние, кои Го љубат.”
Otkrovenie 21, 4 и ќе ја избрише секоја солза од нивните очи, и смрт нема да има веќе, ни тага, ни плач, ниту болка, зашто првото помина.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.921
Ја мислам дека ништо невидел, затоа што господ пљукал ког зборел, па мојсеј неможел ништо да види.
хахаха, а брисачите не му работеле оти немало струја :pos:
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
89
Поени од реакции
25
Густо, а?
--- надополнето: Jul 13, 2011 2:37 PM ---

Малку секс добро би ти дошло...
Vo pravo si, ama mojot bracen partner, koj za zal e los sogovornik na ovaa tema- nesto me izbegnuva.. Mu se odmiliv izgleda.. So mojata "zabeganost" vo religijata..
Ama i seksot veke ne e predizvik, pa nitu dobra uteha - vo sporedba so ona poubavoto, sto gi okupira moite misli. (Se nadevam maz mi nema ova da go doznae..)
1 Коринтјани: 2:9 туку, како што е напишано: „Што окото не виде, што увото не чу, што во човечкото срце не дојде, тоа Бог го приготви за оние, кои Го љубат.”
Otkrovenie 21, 4 и ќе ја избрише секоја солза од нивните очи, и смрт нема да има веќе, ни тага, ни плач, ниту болка, зашто првото помина.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.398
Член од
12 јули 2011
Мислења
89
Поени од реакции
25
Тоа со ликвидацијата ми е нешто чудно.




Откровение: 22:7 И, ете, доаѓам скоро. Блажен е оној, кој ги пази пророчките зборови на оваа книга!
22:12 И ете, доаѓам скоро, и наградата Моја е со Мене, за да му дадам секому според неговото дело!
 
Член од
24 октомври 2010
Мислења
2.434
Поени од реакции
244
Nov Zavet: Matej 24:
36”А за оној ден и час, никој не знае, ни небесните ангели, а само Мојот Татко.
37Како во Ноевите денови, така ќе биде и при доаѓањето на Човечкиот Син.
38Зашто, како во деновите пред потопот јадеа и пиеја, се женеа и мажеа, до денот кога Ное влезе во ковчегот,
39 и не знаеја додека не дојде потопот и однесе сè, така ќе биде и доаѓањето на Човечкиот Син.

Golema greska na lugjeto e sto se obiduvaat da go presmetaat denot, koga nasiot Spasitel ke ne povika da se sretneme so nego vo vozduhot i da pojdeme zaedno vo "stanovite" koi Toj ni gi podgotvil. TOJ JASNO KAZAL DEKA NIKOJ NE GO ZNAE DENOT NITU CASOT! Edna "utka" se sluci na 21 maj 2011 godina. NO, toa ne znaci deka voznesenieto nema da se sluci. Vo edno od prorostvata od pocetokot na juli 2011 g. (koga ke go najdam ke go postiram) Isus ni se obraka otprilika vaka: "..Sekundi se vo prasanje, ili spored vasiot covecki jazik - denovi! Podgotvete se - JAS DOAGJAM.."
Jas inaku, dolgi godini gi sledam prorostvata na Raymond Aguilera- gi dobiva od 1990 godina, od koi mnogu dosega se ostvarile. Negovoto posledno prorostvo i vizija se od 3 juli 2011 godina.. Proverete na:
www.prophesy.org Del od negovite prorostva se prevedeni i na makedonski :))) i se preveduvat vo kontinuitet na http://wittywonderful.com/prorostvo.com/
Кога ќе видам книга што се бави со ваква тематика, а има ваква цена....
Тогаш некако добивам желба да не ја купам и тоа моментално.
Патем речено, ти си јеховин сведок...така?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom