Прашања до и од веганите.

Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Како се вика Егеец веган?
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
815
Поени од реакции
854
Па со оваа новава бактерија листерија ли како се викаше сите ќе станеме вегани кај и да е,така да подобро да не се закачам со веганивеЧД
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Конзумацијата на говедско месо може не само да го подобри еколошкиот ефект,туку и да нахрани и повеќе гладни луѓе што храната им се дава за хранење на стоката.
 
Член од
23 мај 2016
Мислења
25
Поени од реакции
25
Прашање до веганите:
Јас сум вегетеријанец и ете после добро размислување решив да се откажам и од млечниве производи сосема. Нели се вика дека таму пробиотици имало ова она. Истражував на интернет и не се баш секаде застапени пробиотициве, што јадете од пробиотици? Како да ги надокнадам? Или да не се замарам со нив... Confused сум, некои капсули да си земам или? o_O
 

Блаугранец!

mes que un club!
Член од
28 август 2009
Мислења
785
Поени од реакции
176
Прашање до веганите : Што ве наведе на тоа да бидете вегани, причината ?
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
Прашање до веганите:
Јас сум вегетеријанец и ете после добро размислување решив да се откажам и од млечниве производи сосема. Нели се вика дека таму пробиотици имало ова она. Истражував на интернет и не се баш секаде застапени пробиотициве, што јадете од пробиотици? Како да ги надокнадам? Или да не се замарам со нив... Confused сум, некои капсули да си земам или? o_O
Комбуха, ферментирани производи од соја (не препорачувам) и пробиотички суплементи во форма на апчиња. Ако ми текне нешто плус, ќе допишам.
 
Член од
23 мај 2016
Мислења
25
Поени од реакции
25
Комбуха, ферментирани производи од соја (не препорачувам) и пробиотички суплементи во форма на апчиња. Ако ми текне нешто плус, ќе допишам.
Фала ти :). Мајка ми порано сама правеше комбуха од габа што ја одгледуваше во тегла. Може ќе почнеме пак, или пак ќе земам суплементи :)
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.665
Поени од реакции
11.696

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Дали лавовите јадат вегани ? :confused:
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285

Kajgana Shop

На врв Bottom