Пракси по банки - корисни за вработување или не?

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Вработуваат/бркаат/сами си одат... Тоа е стилот на банката, пред три години кога почнав јас после шестиот месец бевме вработени, сега не знам точно како е, но знам дека е далеку покомплицирано. И програмава не е само тука, туку е во цела ПроКредит групација.
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
817
Поени од реакции
170
Вработуваат/бркаат/сами си одат... Тоа е стилот на банката, пред три години кога почнав јас после шестиот месец бевме вработени, сега не знам точно како е, но знам дека е далеку покомплицирано. И програмава не е само тука, туку е во цела ПроКредит групација.
Најскапана банка во Свет
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Вработуваат/бркаат/сами си одат... Тоа е стилот на банката, пред три години кога почнав јас после шестиот месец бевме вработени, сега не знам точно како е, но знам дека е далеку покомплицирано. И програмава не е само тука, туку е во цела ПроКредит групација.
Јас поминав тест и групно интервју и стасав до фаза на индивидуално интервју и потоа ќе следи двонеделна фокус сесија. Можно е после тие 2 недели да не бидиш примен во 6 месечната обука?
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Јас поминав тест и групно интервју и стасав до фаза на индивидуално интервју и потоа ќе следи двонеделна фокус сесија. Можно е после тие 2 недели да не бидиш примен во 6 месечната обука?
Не после 6 месеци ќе ти кажат фала што беше со нас пријатно и многу среќа понатаму. Сите знаеме како се влегува у банка само се правиме на тошо.
 
C

cige

Гостин
Ако си влав не ти треба пракса за во Комерцијална
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Дечки, ја да ви се пофалам си се вработив преку програмата за Млади Банкари на ПроКредит и топло му препорачувам на секој кој сака да аплицира, незаборавно искуство, дружба, учење, покријани трошоци за сместување, храна и превоз, и месечна стипендија. И најбитно, можност за вработување! :) Моментално има повик за аплицирање, една група ќе оди на Косово, друга во Бугарија. Ако знаете англиски, имате основно познавање на математика и не сте вработени, ич не се двоумете.
 
Член од
10 јуни 2016
Мислења
134
Поени од реакции
72
Некој да сподели искуство ако бил во Шпаркасе банка на пракса?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom