Празни цд-а

Locutus of Borg

Trekkie
Член од
5 август 2005
Мислења
301
Поени од реакции
4
Хм...со обични CDa сум немал никаков проблем до сега.

За Princo DVD-R...ах, срање се. Тие ефтините за кои зборите, да. Тие бели што се. Уствари има 2 различни. Тие што се 1-4x воопшто неќе да ги чита/реже кај мене, т.е. режачов не ги ни препознава. Кај други ги чита/реже, но лошо. Со Princo 1-8x не сум имал проблем.

Инаку користам Universal и Proformance DVD-R. Verbatim-от не се лоши. Princo DVD-R избегавам.
 
Член од
14 декември 2005
Мислења
49
Поени од реакции
12
Апсолутно се сложувам со Princo медиумите апсолутна катастрофа....снимените Принцо после 3-4 месеци морав да ги фрлам бидеќи неможев да ги ископирам повеќе,...колку пари толку музика:(

Инаку број еден во светот се:
Taiyo-Yuden (made in Japan)

можете да ги најдете на www.idc.com.mk, на тел. 2467820,
единствено на балканот,...
малку се поскапи од останатите но квалитетот се наплаќа, а башка работат на сите режачи подеднакво квалитетно,...
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.176
Поени од реакции
898
Jas vo pocetokot koristev strogo PRINCO i nemav mnogu problemi, no po nekolku meseci koristenje i jas zabelezav deka odozgora pozoltuvaat i se lupat (ednas diskmenot edno CD go izede). Posle se prefrliv na EURO-SILVER i tie bea epten dobri i eden den idam vo DEEJAY i mi vikaat prestanale da se proizveduvaat! Sega pak koristam EMTEC i sum zadovolen so niv. A DVD ne kupuvam zatoa sto nikogas ne rezam DVD, nemam potreba. Inaku najubav izbor za prazni CD-a e vo EMI ili DEEJAY, prazno DVD e 15 den.
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
само што купив некој ноу нејм, без ништо по нив за 1500 денари 100 комада. 8х се само што изледа ја немаат таа заштита што е одозгора. Сега ке видам какви се
 

Warrior

Born to laugh
Член од
15 декември 2005
Мислења
375
Поени од реакции
3
Auf_Mauf напиша:
Пред некое време се појавија некои Arita цд-а, портокалови, ги фалат многу, пробав едно цд и кај мене, супер си работи, па ме интересира дали некој има подолго искуство со дисковиве, да знам дали да купувам, имам поволна понуда 8 ден цд.
Прв пат слушам за овие, јас пак пред неколку дена се сретнав со некојси DVD цедиња La Media исто така портокалови, ама не ми текнува на цената!
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
земи си нешто по проверено. Тие може супер да работат али кратко да траат т.е. цели да се излупат, брзо да се гребат и слично
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Mesaja напиша:
Verbatim, Sony, Creation......:wink:

i jas istite gi koristam, a kupuvam i princo...koga nema drugo...kako cd rw-cd se dobri za dvd ne se bash neshto...:icon_lol:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
za CD verbatim a za dvd upotrebuvam edni bez ime :)
taka na golemo gi zemam :)
 
Член од
8 мај 2006
Мислења
358
Поени од реакции
11
Kakvo sakate zemete samo Princo ne. Najnovite serii diskovi im se za nikade. Za CD-a Phillips, Sony,TDK, a slusam i ProFormance se odlicni, a za DVD Sony, TDK, Maxell. A inaku ako sakate diskovi sto ke traat zemete Verbatim, bidejki se ednostavno najdobri.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.474
Поени од реакции
3.277
Jas sekogas koristam Verbatim i nikogas ne sum imal problemi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom