Прага-Виена-Будимпешта

Член од
28 февруари 2016
Мислења
4
Поени од реакции
0
Здр... навистина ми треба ваша информација..Дали некој има одено на екскурзија во 3 година Прага будимпешта и виена.. и ако има некој дали ке можи да ми кажи шо е платено (ручек,вечера?)во колку хотели се спие..Фала однапред.
 
Член од
3 септември 2013
Мислења
380
Поени од реакции
195
Тоа ќе си прашаш класниот/класната. Треба да ви имаат дадено листа од почеток до крај што и кај ќе правите.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Здр... навистина ми треба ваша информација..Дали некој има одено на екскурзија во 3 година Прага будимпешта и виена.. и ако има некој дали ке можи да ми кажи шо е платено (ручек,вечера?)во колку хотели се спие..Фала однапред.
Убаво ти кажа прашај си. Инаку колку што памтам стандард доручек и вечера во хотелите. За ручек или по пат или сам се снаогаш.

П.С Инаку совет од мене во Скопје и општо Македонија беше лето, а таму ебани -20 и ветер и дожд така да земи си облека за секој случај.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Здр... навистина ми треба ваша информација..Дали некој има одено на екскурзија во 3 година Прага будимпешта и виена.. и ако има некој дали ке можи да ми кажи шо е платено (ручек,вечера?)во колку хотели се спие..Фала однапред.
Со Агеницијата тоа бе друже, таму е договорот, што е како е платено. Што се однесува до местата, прекраснотии се, има што да видиш и посетиш. До ден денешен низ мисливе врткам по некои градби. Да осетиш малку разлика во култура, естетика.
 
Член од
28 февруари 2016
Мислења
4
Поени од реакции
0
Тоа ќе си прашаш класниот/класната. Треба да ви имаат дадено листа од почеток до крај што и кај ќе правите.
Тое проблемо момци :S Морало да се дај листа на колку ученици ке се оди 2 месеци унапред глупости живи ама ајде...Се уште се чека тендер никој ништо не кажва а класната воопшто..Зато се распрашвав некој што знај како е ..
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Тое проблемо момци :S Морало да се дај листа на колку ученици ке се оди 2 месеци унапред глупости живи ама ајде...Се уште се чека тендер никој ништо не кажва а класната воопшто..Зато се распрашвав некој што знај како е ..
Сигурно таа листа ке претрпува и дополнителни измени, ке се запишувате, ке се отпишувате, така да кога ќе добиеш финални информации во кој хотел, што влегува во цената итн ако ти одговара ок, ако не можеш да се отпишеш од неа, никој ниту има право ниту смее да те присили да одиш ако не ти одговара иако е чудно што ви бараат бројка колку ќе одите, а не ви кажуваат ништо окулу тоа, освен локациите. Сигурно ќе имате родителска наскоро.
 
Член од
3 септември 2013
Мислења
380
Поени од реакции
195
Остај, какви ситуации прават по школите за екскурзииве забегано е. Анкета ќе ти даде и после пак по негово (директорот). Нема сведителства, ќе летате од школо, да не ги набројувам другите закани... Од друга страна од секое дете во генерација по 10 евра да земе не е воопшто малце, гајле му е што ќе зборат за него по ходници.

Ископав нешто во меѓувреме, нема да биде твоето поразлично сигурно.
slika.jpg
 
Член од
28 февруари 2016
Мислења
4
Поени од реакции
0
Остај, какви ситуации прават по школите за екскурзииве забегано е. Анкета ќе ти даде и после пак по негово (директорот). Нема сведителства, ќе летате од школо, да не ги набројувам другите закани... Од друга страна од секое дете во генерација по 10 евра да земе не е воопшто малце, гајле му е што ќе зборат за него по ходници.

Ископав нешто во меѓувреме, нема да биде твоето поразлично сигурно.
Прегледај го приврзокот 140309
Благодарам ова некако помогна ако е навистина вака :)Благодарам за трудот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom