Правосмукалка

Член од
22 август 2006
Мислења
494
Поени од реакции
1.000
И јас сум во потрага по некоја нова правосмукалка со која би правел стакло низ дома. Па ако има некој совети на што и како да се внимава и што да се гледа, од страна да биди и лесна за одржување, дали се океј овие со сад за собирање на ѓубре, колку и што испуштаат прашина и креваат прашина, бучност, енергетска класа и сл.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.107
Поени од реакции
10.406

Купена од Нептун, моќност 1900 W, усисна моќ 370 W. Воопшто не е бучна, многу е лесна и прилично едноставна за чистење и користење. Филтерот се мие, се суши и толку.

Инаку претходно имав една на вода, мислам дека живци искинав со неа. Поскапа беше од оваа, ама освен што имав навика да ставам малку омекнувач во водата и да мириса убаво во станот, друг никаков бенефит не видов од истата. Плус, некако ми се виде како многу потешка и понепрактична за работа во споредба со оваа. Значи, правосмукалка на вода само за да мириса убаво и да не се крева прашина многу наоколу, за друго не.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.706
Поени од реакции
9.541
Предлог за добра стик правосмукалка...да е лесна и да усисава добро...ми треба за брзинско чистење како замена за метла.
Имам кирби и арника бора на вода, но сакам нешто за набрзина да соберам трошки.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.120
Поени од реакции
4.902
Предлог за добра стик правосмукалка...да е лесна и да усисава добро...ми треба за брзинско чистење како замена за метла.
Имам кирби и арника бора на вода, но сакам нешто за набрзина да соберам трошки.













 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.803
Значи, правосмукалка на вода само за да мириса убаво и да не се крева прашина многу наоколу, за друго не.
Болдираното ми е многу значајно и затоа користам таква.
Минусот е што има релативно послаба всисувачка моќ, ама бенефитот ми е важен.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.107
Поени од реакции
10.406
Болдираното ми е многу значајно и затоа користам таква.
Минусот е што има релативно послаба всисувачка моќ, ама бенефитот ми е важен.
Епа секој си има право да си бира тоа што му одговара :)
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.706
Поени од реакции
9.541
Минусот е што има релативно послаба всисувачка моќ, ама бенефитот ми е важен.
Грешка си.....пред да го купам кирбито имав rainbow усисивач...кирбито и другиве правосмукалки може вода да му носат, а и овој што го имам сега, арникава, исто е многу добар.
Сакам стик усусивач, замена за метла, сокриен позади врата и за брза употреба...ниту кабли да влечам, нуту вода да полнам или пак врекички да менувам.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.164
Поени од реакции
15.953
Грешка си.....пред да го купам кирбито имав rainbow усисивач...кирбито и другиве правосмукалки може вода да му носат, а и овој што го имам сега, арникава, исто е многу добар.
Сакам стик усусивач, замена за метла, сокриен позади врата и за брза употреба...ниту кабли да влечам, нуту вода да полнам или пак врекички да менувам.
Земи си кокошка.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.529
Поени од реакции
34.681
Грешка си.....пред да го купам кирбито имав rainbow усисивач...кирбито и другиве правосмукалки може вода да му носат, а и овој што го имам сега, арникава, исто е многу добар.
Сакам стик усусивач, замена за метла, сокриен позади врата и за брза употреба...ниту кабли да влечам, нуту вода да полнам или пак врекички да менувам.
2484898050673156139.93c0a4507abbfe0fc612b110e8d126fd.jpg

... јас ја имам „буба мара“ како украс, но кога ќе прснат разни трошки што ја знам други ситни работи во кујна најчесто, набрзака украсната буба мара ја ставам над тепихот и со нога над неа ја мотам таму ваму во движење, таа собира све живо, јас вежбам со ногата во ритам на некоја музика и за неколку минути све е чисто, без кабли, без мака, без ништо, го отварам капакот го фрлам ѓубрето и пак буба мара се претвора во украсна! :)

...еве идеја за чистење на тепих онака површно да замириша :)
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.937
Поени од реакции
35.330
Само ти можеш да имаш толку бесна правосмукалка. :pos: :pos:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.596
Поени од реакции
38.744
Прегледај го приврзокот 385113

... јас ја имам „буба мара“ како украс, но кога ќе прснат разни трошки што ја знам други ситни работи во кујна најчесто, набрзака украсната буба мара ја ставам над тепихот и со нога над неа ја мотам таму ваму во движење, таа собира све живо, јас вежбам со ногата во ритам на некоја музика и за неколку минути све е чисто, без кабли, без мака, без ништо, го отварам капакот го фрлам ѓубрето и пак буба мара се претвора во украсна! :)

...еве идеја за чистење на тепих онака површно да замириша :)
тетката праша за рачна правосмукалка со едно дугме да среди. Не за совет да прави селски изуми кои ќе и потрошат пола саат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom