Правна помош

Дискусија во форумот 'Право и закони' започната од Струмикс, 9 април 2006.

 1. Silvio

  Silvio Strength And Honor

  Член од:
  21 јануари 2009
  Мислења:
  306
  Допаѓања:
  165
  Ке си платиш пак 500 денари мислам дека беше и ке ти издадат потврда.
   
 2. boyy

  boyy

  Член од:
  11 јуни 2016
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  0
  Prethodno im kazal da go iskljucat u kabelska i sega baraat da plati smetki za vreme otposle ,a im kazal da go isklucat od kabelska.
   
 3. Tomasino

  Tomasino Дете од старото кино

  Член од:
  19 март 2009
  Мислења:
  8.970
  Допаѓања:
  17.400
  Ако има писмен документ дека побарал да биде исклучен од кабловската, тоа е добар аргумент за понатаму.
  Или пак да побара од кабловската дека на тој и тој ден дошол на шалтер и побарал да биде исклучен од мрежа, мора тоа некаде да е евидентирано во нивниот систем.
  Мора да има некаков доказ дека побарал исклучување, и тоа пред да настане долгот за кого го утужиле.
   
 4. CELTIK

  CELTIK magionicar

  Член од:
  23 декември 2007
  Мислења:
  2.834
  Допаѓања:
  685
  ima li nacin da se otkazam od drzavjanin na ova drzava a nemam rezervno drzavjanstvo , i kako takov da prodolzam da zivea kako fantom kade sto nema da podlezam na nitu eden zakon od ovaa drzava i nema da figuriram nikade ne sakam lk ni pasos ni izvod nisto bukvalno
   
  На wicked_1 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Black Hok

  Black Hok CRUISE

  Член од:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2.322
  Допаѓања:
  1.181
  Не се носат одлуки кога си нервозен и бесен!!
  Олади малку.
   
 6. CELTIK

  CELTIK magionicar

  Член од:
  23 декември 2007
  Мислења:
  2.834
  Допаѓања:
  685
 7. boyy

  boyy

  Член од:
  11 јуни 2016
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  0
  Nema dokaz deka im kazal da go isklucat u kabelska mu baraat da plati sega
   
 8. Bojan Van Buuren

  Bojan Van Buuren Колектор

  Член од:
  11 април 2008
  Мислења:
  7.213
  Допаѓања:
  10.386
  Не.
  Таа појава на бездржавјанство е сериозно сфатена во светот и се работи на нејзино искоренување. Ако не се лажам за една држава да ти даде отпуст од државјанство бара доказ дека друга држава ќе ти даде нејзино државјанство.
   
 9. CELTIK

  CELTIK magionicar

  Член од:
  23 декември 2007
  Мислења:
  2.834
  Допаѓања:
  685
  epa jas ke baram od taa so sum roden sfrj vo sucajot ne sum jas kriv so mi ja raspadnaja
   
 10. Bojan Van Buuren

  Bojan Van Buuren Колектор

  Член од:
  11 април 2008
  Мислења:
  7.213
  Допаѓања:
  10.386
  Be my guest :)

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 11. CELTIK

  CELTIK magionicar

  Член од:
  23 декември 2007
  Мислења:
  2.834
  Допаѓања:
  685
  pr jas roden vo sfrj zosto mene nekoj me ogranicil jas da moram da izberam makedonsko mozda sakam srpsko slovensko bosansko nie bevme dna drzava mn od nas kako nacionalnost se izjasnile kako jugosloveni pr
   
 12. Bojan Van Buuren

  Bojan Van Buuren Колектор

  Член од:
  11 април 2008
  Мислења:
  7.213
  Допаѓања:
  10.386
  Ти сакаше да прашаш или да добиеш одговор што тебе ти одговара ?
  И што ако мене еве ме убедиш дека си во право кога правилата се такви ?
  Стварно не си јасен...
   
 13. true blue

  true blue

  Член од:
  21 мај 2008
  Мислења:
  8.365
  Допаѓања:
  8.921
  А да, и да си апатрид, пак си подлежен на закони на една држава. :D
   
 14. CELTIK

  CELTIK magionicar

  Член од:
  23 декември 2007
  Мислења:
  2.834
  Допаѓања:
  685
  e kako ima edna grupa na gragjani koi ovde ostanaja kako begalci od kosovo pretezno romi i se si pravat ako gi fati policija za bilo koe delo si proagaat onaka mislam ler
   
 15. kokoskar

  kokoskar

  Член од:
  7 април 2012
  Мислења:
  890
  Допаѓања:
  598
  Fakat te site zakoni i da si apatrid..samo so nema da mozes da bides vraboten na drzavno so znaci si poeban samo...I nemoze da se otkazes od mk drzavjanstvo ako ne prilozes dokaz deka imas drugo drz. ili deka ke dobies drugo. Ako vo rok od edna godina ne dobies drugo nese vazi otkazuvanjeto i pak ke imas nase drz.
   

Сподели преку: