Правиот/вистинскиот момент?

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Секогаш е вистинскиот момент. Буквално секогаш.

Ако другиот е неспремен, многу бргу ќе му стане јасно што треба да се случи. И неговата прва реакција веројанто ќе биде вистинскиот одговор.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Eh sekogash i na pogreb ????

А тебе па на погреб ќе ти дојде до тоа, а???
На погреб ќе добиеш љубовни желби, романтични атмосфери и такви некои ствари и ќе ти текне дека треба да ја ќариш дотичната???
 

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
10
Има само момент, од мене зависи дали ќе го искористам или не. :pipi:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Абе моментот... Нема моменти, ако веќе сте заедно и еден до друг, нема чекање моменти.

Треба само да припазиш на околностите и да забележиш дали спротивната страна е во состојба да го прифати моментот или не... Пример, ако сакаш да го бакнеш, ќе пазиш да не си дува нос во тој момент, па ќе го чекаш следниот :pos: Или, ако јаде, ќе причекаш да приврши... :icon_lol: Не треба да се игнорираат околностите.

Ќе му се приближиш, и ако има интерес и хемија (ако не дува нос, не јаде исл. :pos: ), ете ти го моментот. :)
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Само знам кога треба да ја бакнам: Говор на тело...Ако ми прави скен на лицето лево десно горе доле, го правам ова трики :) и велам имаш нешто на устата и одам да и го избришам тоа што го има на устата ко бајаги (бела лага никого не повредила), и ако ме погледне во усните додека го правам ова би можел да ја бакнам но сепак чекам и ќе ми се приближи до мене се повеќе и повеќе и кога ќе застане до мене ја бакнувам.
 
С

Сатори

Гостин
Е сега,како човек може да знае КОГА е правиот момент за да тргне во акција или да направи нешто?
Никогаш не е нешто што може точно да се одреди, барем кај мене, тоа го правам само затоа што сакам и затоа што сум привлечена од личноста, кога ќе го сфатам тоа, моментите се тука само за да ми помогнат тоа да го извадам надвор.
И моментите сам ги креираш, не се случуваат сами од себе.
Се осеќа ли,дали во себе си викате еве го моментот или си се препуштате на емоциите?
Секогаш се препуштам на емоциите, па биде што биде, пречесто го кажувам ова во последно време, но ако јас не направам емоциите да работат за мене, ќе работат против мене.
Ако не научам да ги задоволувам желбите, ќе ме разорат.
Кој е правиот момент и како може да се препознае?
Секој момент е вистински момент, дури и кога не е.:smir:
Ви се случило да помислите: Еј не е сега правиот момент?
И зашто сте помислиле така,имало ли причина?
Никогаш не го мислам тоа, затоа што, ништо не може да ме спречи за да дојдам до една одредена личност ако имам нешто силно за неа.
Колку и да е тоа егоистично.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom