Правила на подфорумот "Политика и вести"

Статус
Затворена за нови мислења.

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
1. Почитувајте ги останатите членови. Во дискусиите се најстрого забранети лични навреди, упатени кон членови на форумот.

2. Без оф-топик муабети. Не ги уништувајте темите на форумот со други информации кои не се поврзани со темата, лични муабети и слично. За се' што не е поврзано со темите на форумот, постојат приватните пораки.

3. Официјален јазик на форумот е македонскиот, а препорачливо е користење на кирилица. Сите пораки напишани на странски јазик ќе бидат избришани, а членовите ќе бидат опоменати дека ги прекршуваат правилата.

4. Банираните членови, односно членовите со забранет пристап на форумот (привремено или трајно) не смеат да отворат ново членство. Доколку тоа се случи, тие ќе бидат трајно банирани или избришани.

Целосната листа со Правила и услови за користење се наоѓа тука. Прочитајте ја и придржувајте се до правилата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom