Правен информација

Silvio

Strength And Honor
Член од
21 јануари 2009
Мислења
311
Поени од реакции
166
Ако те изварала или заебала сигурно имала причина за тоа, чим ти пратила такви слики а по некое време толку те повредила тогаш или не си и значел ништо или доста и било од тебе или па ти си ја навел или некако поттикнал да го направи тоа што го направила.
Да ја тасташ кај нејзините нема да добиеш ти многу а она ке добие некој срам од нејзините само, срамот и чувството што ке го доживеат нејзините кога ке си ја видат ќерката на такви слики ке им биде врежано во меморија цел живот. Искрено мислиш дека заслужуваат едни родители да го видат своето дете на таков начин и да бидат срушени емотивно? А во случај да пробаш да ги/ја уценуваш мое е да те потсетам дека уцена како дело е предвидено во закон и е казниво со предвидена казна затвор од 3 месеци до 5 години - Уцена, Член 259 од Кривичен Законик.
Така што мој совет ти е премини преку тоа, откажи се од таа идеја, најди друг начин за одмазда ако толку си решил, и трпение.
 

baramrabota1

Nesuden PRAVNIK
Член од
26 септември 2017
Мислења
133
Поени од реакции
11
АЈДЕ ВАКА СЕГА ДА ПРАШАМ.
ШТО ДА ПРАВАМ СО АДВОКАТ КОЈ ПРВО МЕ НАВРЕДУВА СО ВУЛГАРНИ ЗБОРОВИ ПРЕКУ СОЦ.МРЕЖА ВИБЕР... ПОСЛЕ ТОА ДИРЕКТНО ЗАКАНУВАЊЕ ПО ТЕЛЕФОН СО НАЈ ВУЛГАРНИ СОДРЖИНИ И ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ. ДОТОЛКУ ПОВЕКЕ ШТО АДВОКАТОТ МИ БЕШЕ ЗАКОНСКИ ЗАСТАПНИК ЗА ЕДНА ТУЖБА ??? СЕГА НЕ МИ ЈА ДАВА ПРВОСТЕПЕНАТА ПРЕСУДА ЗА ДА ВЛОЖАМ БЛАГОВРЕМЕНА ЖАЛБА ОД 8 ДЕНА.. ПРИЈАВИВ ВО ПОЛИЦИЈА ....СЕГА ТРЕБА ДА ВИДИМЕ КАКВА РАЗВРСКА КЕ ИМА
 

Kajgana Shop

На врв Bottom