По 12 години затвор за браќата-платени убијци

Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
32
http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=115439

Без да навлегувам во детали зошто веста ја дознав од телевизија,би отворил тема за дискусија,за висината на изречената казна и за тоа дали функционира судството кај нас,низ призмата на овај случај како тазе пример!

повелете
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
За нарачано убиство во другите држави се добива и доживотна а некаде зависи од тежината на делото и до неколку доживотни...
Ако го извршиле тоа тогаш казната им е премала...
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
И јас мислам дека доколку постојат докази дека навистина извршиле нарачано убиство, казната е премала.
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
32
Чудно но кај нас многу често се даваат вакви мали казни за убивство.Како немало доволно докази?!Што правела полицијата,за што се платени тие пак?!
Искрено не верувам во македонското судство,се им мириса на лага:toe:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Чудно но кај нас многу често се даваат вакви мали казни за убивство.Како немало доволно докази?!Што правела полицијата,за што се платени тие пак?!
Искрено не верувам во македонското судство,се им мириса на лага:toe:
Им ја нашле рамката од пушката и чаурите кај нив, на сметката имало уплатени 50.000 од Ѓоре Петровски човекот кој се верува дека го нарачал убиството.. на детекторот покажало дека лажеле и немало докази..
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
32
Им ја нашле рамката од пушката и чаурите кај нив, на сметката имало уплатени 50.000 од Ѓоре Петровски човекот кој се верува дека го нарачал убиството.. на детекторот покажало дека лажеле и немало докази..
интересно,не знам што да речам,сомнително во секој случај.
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
1.025
Поени од реакции
41
провокација е ова
од кој и како
размислете
`во право време` ?
криво им е оти знаат премногу такви случаи уште се кријат под теписи
пак тешка местенка
зад овој случај стојат многумина...




и фала на адм на кајгана
2 недели баниран
ихихихи
 
?

..........

Гостин
Си ја заслужиле казната:toe: иако и јас сметам дека е премала...всушнос сите казни кај нас во државава ми се чинат некако премногу мали...
Треаба да се заострат казните , така ке се намали криминалот...


Што се случува со нарачателот ?
дали има некоја потерница мегународна или каква и да е?
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
32
Си ја заслужиле казната:toe: иако и јас сметам дека е премала...всушнос сите казни кај нас во државава ми се чинат некако премногу мали...
Треаба да се заострат казните , така ке се намали криминалот...


Што се случува со нарачателот ?
дали има некоја потерница мегународна или каква и да е?

"Обвинителството подигна кривичен предмет и против нарачателот, а ќе му се суди, кога ќе биде екстрадиран во земјава"-вака велат дека ќе биде,ама чисто се сомневам дека ќе е така!
Па на ваков начин и се одобруваат ваквите злодела,убиј човек,заработи голема сума на пари,полежи некоја година в затвор и на крај слободен!

Човекот е мртов,живот е згаснат,не разбирам како може судството да е вака неодговорно за вакви случаи?!:toe:
 
?

..........

Гостин
"Обвинителството подигна кривичен предмет и против нарачателот, а ќе му се суди, кога ќе биде екстрадиран во земјава"-вака велат дека ќе биде,ама чисто се сомневам дека ќе е така!
Па на ваков начин и се одобруваат ваквите злодела,убиј човек,заработи голема сума на пари,полежи некоја година в затвор и на крај слободен!

Човекот е мртов,живот е згаснат,не разбирам како може судството да е вака неодговорно за вакви случаи?!:toe:
Па и тие роднините се тепаа таму со внукаму на убиениот...потоа му се нафрлиле на адвокатот кој ги бранел и на крај и на новинарите..
треба и нив да им се опне прекршочна :toe:
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
32
Па и тие роднините се тепаа таму со внукаму на убиениот...потоа му се нафрлиле на адвокатот кој ги бранел и на крај и на новинарите..
треба и нив да им се опне прекршочна :toe:
И треба,да знаеш дека треба!
Судска одлука е тоа,кој не е задоволен има право на жалба!Не се виновни роднините на убиениот!
 
?

..........

Гостин
А ништо чудно и да излезат на протести па да блокираат улици
нели имаше и претходно такви ситуации:vozbud:
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
32
А ништо чудно и да излезат на протести па да блокираат улици
нели имаше и претходно такви ситуации:vozbud:

Ми текнува на што алудираш,ама не ми се ставаат во уста повеќе:toe:.Се трудам да ги симнам од мисла,цело време тие се актуелност!
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
1.025
Поени од реакции
41
... mestenka e oti ovoj slucaj bash sega
zamislete sto ke im se sluci ako go kazat toa sto ne treba :pos2:
:kesa::salut::pusk:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom