По втор пат...

Член од
5 октомври 2009
Мислења
74
Поени од реакции
7
Еднаш отворив ваква тема. И еве точно после 2 години повторно.

Македонски гилд... дајте стварно, сите може да се соберат, хрвати, срби, бугари, швеѓани, руси , пољаци, еве гледам на стормкејл почнаа и грчки гилдови да се раѓаат буквално СИТЕ може да се соберат во 1 гилд освен ние... мислам стварно тапа сме. Колку што сум играл со наши во минатото можам слободно да кажам дека повеќето се добри играчи.

Идеата е ПВЕ + ПВП гилд како и секој останат друг гилд денес. 2-3 пати неделно реид или пак ако е потребно и повеќе нема проблем.

За сервер и факција треба заедно да се договориме... Дајте време е да се кренеме и ние еднаш заедно :) . Знам дека не има многу раштркани низ сервериве и затоа SPREAD THE WORD.
 
V

Vollstandig

Гостин
Еднаш отворив ваква тема. И еве точно после 2 години повторно.

Македонски гилд... дајте стварно, сите може да се соберат, хрвати, срби, бугари, швеѓани, руси , пољаци, еве гледам на стормкејл почнаа и грчки гилдови да се раѓаат буквално СИТЕ може да се соберат во 1 гилд освен ние... мислам стварно тапа сме. Колку што сум играл со наши во минатото можам слободно да кажам дека повеќето се добри играчи.

Идеата е ПВЕ + ПВП гилд како и секој останат друг гилд денес. 2-3 пати неделно реид или пак ако е потребно и повеќе нема проблем.

За сервер и факција треба заедно да се договориме... Дајте време е да се кренеме и ние еднаш заедно :) . Знам дека не има многу раштркани низ сервериве и затоа SPREAD THE WORD.
Сега разбирам зошто не се собрале и пред две години а верувам ни сега.
 
S

Shaman

Гостин
Има сериозни играчи кај нас, само тешко да се соберат сите на ист сервер.
А па за фракција да не зборам. Мене хорда не ми се менува. Ама не сум до толку
замајан, пошо играв алијанса порано.
Проблемот е друг. Имам 10, 85ки и ако мењам сервер ќе сакам сите да ги префрлам.
Ај пресметај колку пари се тоа. Плус ако мењам фракција...... Пола плата.
 
Член од
5 октомври 2009
Мислења
74
Поени од реакции
7
Има сериозни играчи кај нас, само тешко да се соберат сите на ист сервер.
А па за фракција да не зборам. Мене хорда не ми се менува. Ама не сум до толку
замајан, пошо играв алијанса порано.
Проблемот е друг. Имам 10, 85ки и ако мењам сервер ќе сакам сите да ги префрлам.
Ај пресметај колку пари се тоа. Плус ако мењам фракција...... Пола плата.
Епа брат незнам што да ти кажам на ова сега, јас имам 4 ама немам никаков проблем да играм само 1 константно. Со тек на време може и другите да се префрлат, кој од сопствен џеб, ќе се најде нешто со голд и така :pos:


Сега разбирам зошто не се собрале и пред две години а верувам ни сега.
А што разбра сега?
 

samunoske

unidentified specie
Член од
21 април 2007
Мислења
242
Поени од реакции
18
ako pravite guild na sylvanas nema problem :D
 

TheZmejs

herald of the titans!
Член од
19 септември 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
malce zaebano e da pravis guild so nashi(makedonci) , ama ako sakas ( da ti se ispolni zelbata ) contact Xa na Sylvanas. Imam nekolku prijateli zainteresirani za casual guild , vklucuvajki me i mene.
 
Член од
17 јули 2011
Мислења
45
Поени од реакции
5
Дали е некој уште за ова?

Иако играва полека умира во земјава се помалце и помалце се игра. Можам слободно да кажам дека 2/3 од играчите во Македонија се откажаа од retail комплетно или играат по приватните сервери старите експанзии.

Дали можеме да се собереме барем 10 души и да ја реализираме идеава?
Незнам колку е активна WoW секцијава во последно време ама доколку прочита некој нека пише свое мислење обавезно и доколку познава други што играат нека ги праша и нив за свое мислење.
 

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
Јас играм на Darksorrow, оваа сезона не рејдам, не играм пвп, така џабе плаќам 2 акаунти.
Ми здосади вов уште во Ката. Сега само си ги докревувам до 90 лвл и правам голд. :)
Имам на Силванас некое карактерче, ако правите гилд, јас сум за!
 
Член од
17 јули 2011
Мислења
45
Поени од реакции
5
Јас имам и хорда и алијанса карактери ама проблемот е што ми се на различни акаунти и на едниот немам МоР... + и акаунтите не ми се активни. Можам да си купам МоР/Server Transfer & Game Card ама ќе немам пари доволно за faction change доколку се игра алијанса (доколку биде нешто од ова). Порано средував се тоа со голд ама веќе тие луѓе не ја играат играта и ќе морам сега да си платам со мои пари. Јас со мене можам да повлечам уште 1-2 кои би почнале повторно да ја играат играва.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom