Појадок од 4 килограми за 26 минути

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Британецот Роберт Пинто изеде појадок од четири килограми за рекордни 26 минути за време на кулинарскиот натпреварот наречен „Детски појадок“.
Ресторанот „Џестерс дајнер“ во Јармут нуди оброк вреден 15 фунти бесплатно за секој што може да го изеде за помалку од еден час. Опишан како „срцев удар на чинија“, оброкот содржи 12 парчиња сланина, 12 колбаси, шест јајца, четири лажици црн пудинг, четири парчиња леб и путер, четири парчиња тост, четири парчиња пржен леб, грав, домати, печурки, компири и осум омлети со сирење и компири. Тоа е еднакво на 12 „биг мек“ оброци.



Сепак, тоа не е голем предизвик за Пинто, кој веќе беше рекордер во јадење појадок и според Гинисовата книга на рекорди. Овојпат, тој дури патуваше 200 километри од својот дом во Рутленд за да ја испразни чинијата во Јармут.


Свака част за човекот кај ли го однесе ова јадење :eek:.Колку дена ви треба за едно вакво да изедете?:D


Извор : http://vest.com.mk/?ItemID=42551AA4E23769459C838DCBAD4B0F54
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Ова стварно е чудо, башка види го колку е слаб, незнам како е могуче ова лол
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Ова стварно е чудо, башка види го колку е слаб, незнам како е могуче ова лол
Баш слабите највеќе јадат да ти кажам право :).Дебел нема шанси да го изеде ова :ROFLMAO:
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Стомакот е мускул и се шири на секоја концентрација.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Ова се вика брз метаболизам, слично како кај мене
Исто и јас бе...коа седнуваме со друштвото да јадеме....јас јадам за двајца...а пак сум најслаб.

Исто и со пиењето...јас највеќе можам да испиам алкохол,а да бидам најтрезен....бидејќи ми е брз метаболизмот,и не ми апсорбира организмот. :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.598
Поени од реакции
18.021
Ебате ѕверот ебате, ја после ова на токсикологија се пријавувам.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Стомакот е мускул и се шири на секоја концентрација.
wtf dude :pos:

контракција се вика, ти ко вицот со циганките, елемент - компликација :icon_lol:
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
...
И јас јадам ко скинат (Не колку овај секако :D) .. па сум слаб и супер ми е .
Абе и кај мене е така, 55 кила сум а јадам 5-6 пати двневно, ама сепак има граници, кај овој сепак не е нормално и човечки вакво нешто да изеде и тоа за помалце од пола саат, го инхалирал ли шо му напраил на сето тоа, нема логика лол

Мора да е некоја добра финта у питање :D
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
12 парчиња сланина, 12 колбаси, шест јајца, четири лажици црн пудинг, четири парчиња леб и путер, четири парчиња тост, четири парчиња пржен леб, грав, домати, печурки, компири и осум омлети со сирење и компири.

Стока една кај ги напика овие комбинации бе жити се :confused: Да беше кај нас овој ќе го чекаа пред куќа новинариве со ексклузивни вести од местото на настанот каде се очекува пукање на стомакот.:pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Фелпс јаде ваков сличен доручек кога е на светско или олимпијада. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom