Почина Avicii на 28 години

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751

Прва трака што ја имам слушнато од Авичи, после искочи левелс и партал направи со неа. @The Wild Boy уште у забавиште беше тогаш
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931

Прва трака што ја имам слушнато од Авичи, после искочи левелс и партал направи со неа. @The Wild Boy уште у забавиште беше тогаш
каде и што сум бил тоа да не ве засега

Avicii за прв пат на една роденденска забава го слушнав, 2012 - та ваљда, и од тогаш ми се допадна па со тек на време почнав да го следам, и се вљубив во неговата музика.
Исто така да напоменам, не знаев дека претходно исто така правел музика под Tim Berg (за тоа од тука дознав), па така да неодамна почнав да слушам повеќе траки од него, бидејќи претходно само тоа што беше trending (у смисол на оние најпопуларните).
Нормално како секој не го слушав нонстоп, нит па го слушам нонстоп. Исто и за Martin Garrix, иако него верувај или не повеќе го имам слушано него ли Avicii.
Смртта исто така многу ме погоди, а на почеток не ми се веруваше.
У глобала јас се слушам, ама највеќе електронска музика, а тука беше еден од нив, Avicii.
Немам омилени, не - омилени, скоро сите што ги слушам се врв за мене.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
SOS и Heaven се добри
Па добро сега секој со свој избор. Еве и SOS стана хит. Мене скоро сите ми се допаѓаат. Зараза!!!
Му ги гледав тоа видеата дали во студио, па во Автобус (или што и да беше), во некој си парк како кулираат и прават музика. Има доста песни од Avicii кои што сеуште не се објавени. Кога? Е тоа не се знае.
p.s. дали сте приметиле дека во многу од неговите песни користи зборови како смрт, како ќе отиде во рајот, итн..

He said, "One day you'll leave this world behind
So live a life you will remember."
My father told me when I was just a child
These are the nights that never die
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
Па добро сега секој со свој избор. Еве и SOS стана хит. Мене скоро сите ми се допаѓаат. Зараза!!!
Му ги гледав тоа видеата дали во студио, па во Автобус (или што и да беше), во некој си парк како кулираат и прават музика. Има доста песни од Avicii кои што сеуште не се објавени. Кога? Е тоа не се знае.
p.s. дали сте приметиле дека во многу од неговите песни користи зборови како смрт, како ќе отиде во рајот, итн..
Сега можеш Ед Ширан да го слушаш, он прави јаки траки. Иначе нема врска тоа со текстовите, Авичи беше продуцент, он не пишувал текстови него ја правел музиката. Не е неговиот стил нешто тешко да се копира, пример ти е оваа песна направена од Kygo посветена за Авичи, буквално истиот стил е.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Сега можеш Ед Ширан да го слушаш, он прави јаки траки. Иначе нема врска тоа со текстовите, Авичи беше продуцент, он не пишувал текстови него ја правел музиката. Не е неговиот стил нешто тешко да се копира, пример ти е оваа песна направена од Kygo посветена за Авичи, буквално истиот стил е.
И Kygo e топ. Ги има доста.
Само Avicii беше некако посебен. Секогаш кога ќе направеше некоја песна, се знаеше каква ќе биде. Али тоа е. Lets move on! Има доста продуценти кои што се топ сега, еее врие од музика.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.098

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Необјавени песми? Прати во пп.
Се има друже.
Настапи, необјавени песни, ID's, колаборации, песни кои и може не се на Avicii, од А до Ш цела колекција.
Ќе направам еден линк и тука на сите ќе ви пратам да си симињате.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Се има друже.
Настапи, необјавени песни, ID's, колаборации, песни кои и може не се на Avicii, од А до Ш цела колекција.
Ќе направам еден линк и тука на сите ќе ви пратам да си симињате.
Пред да пратиш да ти кажам дека не е дозволено
 

Kajgana Shop

На врв Bottom