Почина популарниот xxxtentation

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.550
Поени од реакции
931
За кој си поќе Stephen Hawking или Sinan Sakic ?
Општо зборев... Ако би бирал измеѓу нив двајца би одбрал Stephen Hawking, бидејки човекот беше УМ. Неможам ни сам да се присетам само колку документарци сум му изгледал. А за Синан Сакик не го слушам пошто ја такви песни слабо слушам,поише сум со електронска музика иначе не одрекувам дека Синан бил никој и ништо. И тој бил една голема легенда, ама едноставно не ме влече неговата музика.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.894
Поени од реакции
7.569
Вчера слушнав негова нова песна (ме мрзи да ставам линк од видеото :D )
Нешто он доаѓа во црква кај што има ковчег и од ковчегов он излегува па се борат. Претставено беше така он се бори најверојатно со неговото минато.

Не сум љубител многу на трап, па и самата песна не ми се нешто допадна.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.550
Поени од реакции
931
ката-строфа.
Епа сега... Што сакаш, мирен човек у место да стои и да пее?
This is America bruh.
Не ти е ова Каролина Гочева, да седиш на стол и да пееш, ова ти се првокласни богати рапери.
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
Епа сега... Што сакаш, мирен човек у место да стои и да пее?
This is America bruh.
Не ти е ова Каролина Гочева, да седиш на стол и да пееш, ова ти се првокласни богати рапери.
сите до еден нека уууумрат бе бро
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.550
Поени од реакции
931
Ве сваќам... Секој со поделени мислења. Сепак како личност гледано од музичка и раперска перспектива беше, и ќе биде топ засекогаш. Ајде уште еднаш, нека почива во мир и нека му е лесна земјата.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.646
Поени од реакции
38.835
Ве сваќам... Секој со поделени мислења. Сепак како личност гледано од музичка и раперска перспектива беше, и ќе биде топ засекогаш. Ајде уште еднаш, нека почива во мир и нека му е лесна земјата.
Новиот 2pac
 

The_Master_NeptuNE >:D

Таканаречен космополит
Член од
15 јуни 2014
Мислења
250
Поени од реакции
159
Помина една година откако Xxxtentacion беше смртно застрелан на 18 јуни 2018. R.I.P. X
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.550
Поени од реакции
931
Една од неговите која што ми се допаѓа највеќе:
А, еве го и официјалното видео:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom