Почина популарниот xxxtentation

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Пишав и за женска му, очигледно само шо ти одговара читаш.
Спинување е само во твојата празна глава. Факти се тоа а не гласини, сам си се фали и гордее како го претепал оти го ѕверел оној и овој златниот беспомошен нели се осеќал преплашен, ама па имал физичка сила да го претепа без другиов и да го ДОПРЕ. Ти можеш до утре да ми се обраќаш не у женски не у машки ако сакаш и у среден род и да се просераваш на 4chan и reddit (само за таму и имаш мозок), нема ништо да смени за тебе. Со вистински идентитет бар изјасни се некогаш, да знаеме за кого се работи.
И прекини да ме цитираш било каде, ми се гади коа те читам.

Реков и пак ќе повторам, СЕ НАДЕВАМ еден ден ќе ти се деси истото ради ѕверење у некоја и ќе ти кажат дека си „жртва“.
Многу го осудувам тепањето на женска му.
Исто така го осудувам и дополнителното изживување врз затвореникот потенцијален рејпер, но не и самото тепање.
Но ја и ти други работи зборевме.
 
S

staycalm

Гостин
staycalm значи мора во секоја тема која не е поврзана со хомовци да ги внесеш проблемите на хомовците и слично?
Прочитај го првото мое мислење, ги наведов најпроблематичните негови дела у краткиот живот шо го имал, за физичкото насилство врз женска му и геј типот у затвор. Тоа шо се прошири муабетот обвинувај го другиот член на форумов.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.460
Поени од реакции
2.474
Прочитај го првото мое мислење, ги наведов најпроблематичните негови дела у краткиот живот шо го имал, за физичкото насилство врз женска му и геј типот у затвор. Тоа шо се прошири муабетот обвинувај го другиот член на форумов.
Муабетов ми беше дека колку и да не е поврзана темава мора да најдете некоја поврзаност да искажете дека сте геј и со колку проблеми се соочуваат , што како што гледам темава не е за тоа.
Она ти е исто што би го рекол ја 'i need the attention syndrome'.
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Нормално дека сите го осудуваат за инцидентите, но не можете да кажете дека музиката не му е убава , тоа е инаетење.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
на песна со сликичка има 200м вјус , за тебе кој е популарен деспасито ? иначе ова е добар маркетинг и јас не го знаев реално се га почнав да слушам песнички и добри се
Бибер има 3 милијарди вјус па пак не е добар. Гледаноста на видеата на јутуб нема никаква улога, може некој пуштил да ја слушне песната и си рекол никад веќе не пуштам, а сепак направил еден view.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.052
Поени од реакции
12.511
Кај него у мајами бил многу познат,па го фаќаат дека пишува од мк ип адреса,па глуми дека бил саркастичен...
Абе тепање со кабел само!

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Бибер има 3 милијарди вјус па пак не е добар. Гледаноста на видеата на јутуб нема никаква улога, може некој пуштил да ја слушне песната и си рекол никад веќе не пуштам, а сепак направил еден view.
зборевме за популарен нели , ако е добар може и да нема многу вјус и да има , ама ако е популарен секако ке има преку 100м вјус и тоа без спот
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Абе зборите дека овој правел ова, правел она.... Па не е само тој. Еее колку многу Американски рапери има што користат дроги, убиваат, тепаат жени и деца. Не е само овој туку ги има многу. Еве од што почина Lil Peep... Од зимање штетна дрога и предозирање. Тоа ти се Американските рапери, никогаш не очекувај да бидат океј, на пример нешто ко Тони Зен што спортуваат и што не се дрогираат.
But, that's the key of success in the states... Drugs, Bitches, Money, Guns, Cars... итн...

Еве еден meme што го пронајдов на Twitter:
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.420
Само да прашам, Кајгана е форум или некролог?
Кајгана е, Петок пазарен ден, па се собираме во парк на пиво и муабет кој умрел, потоа играме шах.
Се остаре...

Ама ако, немам против, така треба - составен дел од животот. :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom