Почина популарниот xxxtentation

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Вчера умрел xxxtentation, т.е наводно бил убиен во неговиот автомобил во Флорида. Јас кога чув на вести се стресов.Овде кај нас у Мајами човекот е многу популарен и не познавам ниту една личност што не му знае барем една песна.
Да тој е црнец и се збори дека бил убиен од некој белец кој што и те како ни е познат у Мајами како голем рациста.
Лесна му земја... Почивај во мир.
 
Последно уредено:

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
@Anon више среча други пут.[DOUBLEPOST=1529515338][/DOUBLEPOST]Look at me![DOUBLEPOST=1529515425][/DOUBLEPOST]Снимка од лице место на неговиот автомобил, и самиот внатре како лежи мртов:
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Whatever... Ја денеска дознав а вчера видов на вести... Ме мрзеше тема да направам, но кога видов дека цел ден никој не отворил ондак јас се одлучив да отворам, ама денеска. Вчера нешто изморен бев кога се вратив од работа, па ме фати голема мрза.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Овде кај нас у Мајами човекот е многу популарен и не познавам ниту една личност што не му знае барем една песна.
Каков Мајами бе човек од македонска IP пишуваш, запри го филмот малку.

Онтопик, прв пат слушам за ликов.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Не сум нешто многу фан по ова рапот али човекот беше популарен и те како. Еве уште информации:
[DOUBLEPOST=1529516186][/DOUBLEPOST]
Каков Мајами бе човек од македонска IP пишуваш, запри го филмот малку.

Онтопик, прв пат слушам за ликов.
Малце Sarcasm беше.
Иначе чудно првпат што слушаш, пушти ја Look at me, исслушај па може ќе ти стане и познато.[DOUBLEPOST=1529516338][/DOUBLEPOST]R. I. P X
20180620_193828.png [DOUBLEPOST=1529517164][/DOUBLEPOST]Умреа доста многу луѓе годинава и предходната година исто така:
Lil Peep,Stephen Hawking,Avicii,Sinan Sakic,па сега и xxxtentation.

Зошто боже,зошто... :(:place:
 
Последно уредено:
Член од
13 март 2018
Мислења
53
Поени од реакции
49
не познавам ниту една личност што не му знае барем една песна.
:D:DДај не зезај, да се работи за личност како 2pac, Biggie, Eminem ќе разберев.. Ете лично јас првпат слушам за типов ама колку што прочитав момчево има одлежано затворска казна а бил и осуден за насилство врз женскаму..
Бог да чува што и кого слушаат новите генерации, уште ко му ја видов фризурата како макнати шпагети во сос ми се прикења ама ајде, нека му е лесна земјата..
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
:D:DДај не зезај, да се работи за личност како 2pac, Biggie, Eminem ќе разберев.. Ете лично јас првпат слушам за типов ама колку што прочитав момчево има одлежано затворска казна а бил и осуден за насилство врз женскаму..
Бог да чува што и кого слушаат новите генерации, уште ко му ја видов фризурата како макнати шпагети во сос ми се прикења ама ајде, нека му е лесна земјата..
Првото Sarcasm беше...не дека ја у Florida живеам (Така за пичина се правам,да ги залепам за мене ;))
Ја овој не го слушам лично...воглавно рап многу не слушам мада му имам слушано на многу пати негови песни,само од други луѓе што пуштале.
Новиве генерации свашта слушаат,ништо чудно...Welcome to 2018,деца на 12г. фураат joint - ови што во денешницата е сосем нормално.
Иначе во оваа песна,тој опејува за смрт (општо) и гарант самиот знаел дека ќе биде пукано во него,и тоа од белец:
 
F

Flatter

Гостин
Првото Sarcasm беше...не дека ја у Florida живеам (Така за пичина се правам,да ги залепам за мене ;))
И дали залепи некоја за тебе ? СВАШТА ај излези малку од интернетот, прошетај во природа.

Инаку јас прв пат слушам за овој црно-златен тип ...

До каде стигна светот, што да биде познато а што да не биде... Песната е прекрасна што да кажам, сигурно сперма е голтал пред снимање...
 
C

Castiel

Гостин
Не беше овој што си ја претепа девојката дур беше трудна и ја ослепи?
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
@Anon више среча други пут.[DOUBLEPOST=1529515338][/DOUBLEPOST]Look at me![DOUBLEPOST=1529515425][/DOUBLEPOST]Снимка од лице место на неговиот автомобил, и самиот внатре како лежи мртов:
Прв пат го гледам ликов негов а ја ислушав 100 пати оваа песна пред една година ми беше хит :D

И оваа.


Нека почива во мир.
 
S

staycalm

Гостин
Типов ја претепал женска му додека била трудна и у затвор за малце ќе убиел некој геј пошо цитирам: „Bro, I was naked and he was just staring at me! You feel me?“ ама гајле им е милиони фанови си имаше типот. Не посакувам смрт никому, call me insensitive ама едноставно нит тагувам нит ме погоди нешто многу неговата смрт. Добри му се новиве песни иначе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom