Почина кралот на ромската музика

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
51
Денеска почина господинот Шабан Бајрамович,според многумина кралот на ромската музика...Бог да го прости
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
stvarno e zalno sto drzavata srbija ne se odnesuvase kon ovoj covek kako sto trebase da se odnesuva....za nekolku nedeli trebase da odrzi koncert vo belgradskata arena ama nisto od toa.......

RIP za carot !!!!!!!!!!!
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.018
Поени од реакции
9.243
Шабане R.I.P. Прави им фешти на тие горе сега, пошо виде дека овие доле не те рецкаа и може сега сватија шо човек си бил, ама кој ги е*е нека патат сега и нека жалат по тебе !
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.580
Поени од реакции
2.581
Бог нека го прости, белким таму горе ќе си најде достојно место.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom