Почина актерот Ванчо Петрушевски

  • Креатор на темата Име И Презиме
  • Време на започнување
S

staycalm

Гостин
Како беше тој „бендот“ со него и уште неколку актери облечени у женска облека со хумористички песни?
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Сум некоја генерација позади сите, но и јас сум меѓу оние кои пораснале со македонските приказни. Со Колозов, Шенка, Бараков и секако со Ванчо. Великанот на македонскиот театар. Човекот кој твореше од целото свое срце. Среќен сум што пред пет месеци и успеав лично да се запознаам со екимот после една негова премиера во валандово. Легенда од човек, како на даските и екраните така и надвор од нив. Голема штета пред се за неговите блиски, а потоа и за уметноста во нашата држава. И на 67 години учествуваше во творењето. Почивај во мир легендо..
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Балкан Бенд мислам.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Прво беше Женски оркестар со Игор Џамбазоб па после повеќе години поминато од тоа направија обид на Сител
за негово враќање под ново име Балкан Бенд но сепак со многу послаб квалитет. Во Балкан Бенд не играше Игор Џамбазов.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.720
Поени од реакции
2.074
Прво беше Женски оркестар со Игор Џамбазоб па после повеќе години поминато од тоа направија обид на Сител
за негово враќање под ново име Балкан Бенд но сепак со многу послаб квалитет. Во Балкан Бенд не играше Игор Џамбазов.
Да да знам, без Џамбазов беа на Сител.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Уште еднаш Бог да го прости Ванчо,
многу не се кажа за трагедијата...
а на една авионска ваква случка кога има веднаш се обавестува колку часови има пилотот таму горе-односно летено.
Па еве овде не се кажа колку часови има Ванчо пред трагедијава поминато како заварувач или како помошник заварувач.
Таа работа не е како онаа пред камера или на даските,треба да се знае што е таму плус а што минус,што сме е да се допре што не смее,поготово премногу треба да се внимава со продужните електрични кабли и електрични споеви.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom