Почина Габриела Коневска Трајковска

Статус
Затворена за нови мислења.

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276


Поранешната вицепремиерка Габриела Коневска Трајковска денеска почина по тешко и долго боледување. Замина на триесет и девет годишна возраст.

Поранешната потпретседателка на македонската Влада задолжена за европските интеграции ја презеде вицепремиерската функција во 2006 до кога беше претседател на Транспарентност Македонија. Предходно работеше на високи позиции во Пактот за стабилност како шеф на канцелариајта против организиран криминал во Букурешт и личен политички советник на Ерхард Бусек. Професионалната кариера ја започна во 1993 како новинар во Македонската телевизија. Диполомираше и магистрираше на Правниот факултет во Скопје. Габриела Коневска Трајковска ќе биде погребана утре на Градските гробишта Бутел во Скопје.


Жално :(
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Бог да ја прости.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Бог да ја прости.
Не ми е јасно,женава последен пат кога ја видов на тв,одеше на породилно,што и се случи,знае некој?
Навистина жално,нека и лесна земја :(
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
264
Поени од реакции
72
Бог да ја прости.
Не ми е јасно,женава последен пат кога ја видов на тв,одеше на породилно,што и се случи,знае некој?
Навистина жално,нека и лесна земја :(
Колку што знам тумор на мозок....
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Бог да ја прости.
Не ми е јасно,женава последен пат кога ја видов на тв,одеше на породилно,што и се случи,знае некој?
Навистина жално,нека и лесна земја :(
Имала метастази (мислам од рак на дојка, но не сум сигурна) во мозок. Беше во Турција на операција, по што некое време беше во кома, но се опорави релативно скоро и се врати во Македонија, не во сосема добра состојба, но подобра отколку што беше.
Бог да ја прости, нека почива во мир..
 
Член од
30 август 2008
Мислења
83
Поени од реакции
7
Бог да ја прости... Навистина жално :icon_frow
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Бог да ја прости, навистина млада... :(
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom