Почивај во мир, Мајкл Џексон

Rock Girl

Liber, libertas!
Член од
11 август 2007
Мислења
500
Поени од реакции
28
Многу тажен момент кога прозборе ќерка му... Ах, се надевам дека децата се во добри раце, ми е жал за нив, го изгубија човекот кој најмногу ги сакал.
 
Член од
18 април 2008
Мислења
593
Поени од реакции
10
Se izvinuvam na prethodnite komentari, ama ne bese oficijalno videoto od youttube otidov na cnn.com i videoto go gledav celosno 29 minuti kolku sto trae i da se glede jasno kako minuva duh, znaci ne e montaza, ali cudno e zosto pak Cnn ne digna vreva okolu toa kako i da e misterii se vakvite slucai......
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Se izvinuvam na prethodnite komentari, ama ne bese oficijalno videoto od youttube otidov na cnn.com i videoto go gledav celosno 29 minuti kolku sto trae i da se glede jasno kako minuva duh, znaci ne e montaza, ali cudno e zosto pak Cnn ne digna vreva okolu toa kako i da e misterii se vakvite slucai......

eve go klipot tek sea go visle izgleda ....
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Дали ковчегот беше празен?

Комеморацијата за Мајкл Џексон одржана во Лос Анџелескиот Стејплс центар поминала беспрекорно, а потоа погребната поворка се упатила кон гробиштата Forest Lawn.
Но златниот кофчег кој по големиот церемонијал требал да биде однесен на Forest Lawn гробиштата каде Џексоновото тело требало да биде кремирано, според последните службени извештаи, таму не се појавило


Многу веруваат дека Џексоновото тело било преместено на тајна локација во договор со најблиските членови на фамилијата и тоа уште пред вчерашната голема комеморација. Така да постои оправдан сомнеж дека златниот ковчег во кој требало да се наоѓа телото на пејачот, всушност цело време бил празен.

Но според последните информации кои The Sun ги откри вчера вечер, кофчегот не ни требало да биде вратен на Forest Lawn гробиштата, бидејќи на копијата од сертификатот на мртвиот пејач било откриено дека првобитната замислена локација всушност била само привремена.
Некои изводи денес тврдат дека постои голема можност дека неговата фамилија сеуште конечно не одличила што да прави со Мајкловото тело. Се двоумат помеѓу идеата да неговиот прав го истурат низ имотот Неверленд, што всушност била неговата последна желба, или да му изградат музеј, и неговиот голем имот да биде мека за сите негови фанови кои би доаѓале во негова почест.

***
Што се' нема да измислат, не го симнуваат човеков од насловните страници. Нека го остават веќе еднаш да почива во мир!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.333
Поени од реакции
57.892
Страшна работа. Уште пострашно е што веќе сите се навикнавме на вакви глупости, па ни ги протураат како нешто нормално. Имаше толку убави работи да се напишат за меморијалот, а тие се фатија за млатење празна слама.

За тамошните медиуми не се нервирам. Знам дека за пари би направиле се, додуша и до сега правеа. И уште многу ќе направат, сигурно нема да го остават на мир ни Мајкл нити било која друга позната личност кога сме тука. Ова е веќе втора глупост, по видеото со „духот“.

Ама со кој памет нашиве медиуми ги фураат овие вести никако не ми е јасно. Скоро никој не се потруди да напише нешто паметно. Луѓето сакаат да читаат глупости, очигледно. И јас имам сајт и мене веднаш ми го пратија тоа првото, како “топ-вест“. Не го објавив, иако знам дека таквите глупости се читаат. Не сакам да бидам дел од тоа.

Енивеј, повеќето изведби на Меморијалот беа навистина добри. Мене посебно ми се допадна Стиви Вондер со песната „I never dreamed you'd leave in summer“ која ја посвети на Мајкл и во еден дел ги спомнува сите овие лицемери... Посебно ми се допадна вториот дел од песната а начинот на кој што беше изведена, тоа го може само Стиви Вондер.

Еве неколку од изведбите на Меморијалот:





 
J

Johnny Stulic

Гостин
Да ти е мерак да рикнеш во Америка толку метании не му правеа додека беше жив
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Нека почива во мир.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Мајкл Џексон убиен ? ? ? ? ? :nesum::nesum::nesum::nesum:

Повеке
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.661
Почивај во мир.. Оverrated.

http://tocka.com.mk/vest.php?vest=13805

http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=41755ѓ

И уште илјадиници линкови/страни со нансенс.

Уствари битен ни е постот, ги боли кур дали те оставаме во мир.
Ништо ново. Со секого е така.
Ако брат, не биди комерцијала ти.. Немој да се појавиш деновиве на јајце!


Лека ти земја.
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
необјавена песна од Мајкл Џексон „A place without no name“ .

 

RainMaker

Д Хантр
Член од
21 август 2008
Мислења
89
Поени од реакции
3
Elizabet i Dajana gi nemase a mu bea najdobri prijateli neznam mnogu nekako cudno tolku najavuvano a narod slabo
На Елизабет не и било дозволено од страна на семејството на Мајкл Џексон да присуствува.
Почивај Во Мир Кралу.:cry::icon_frow
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Нецензурирано гледајте го ретко кој го знае оригиналот, а тоа е овај:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom