Пофалби или критики за туристичките агенции

Член од
1 јули 2010
Мислења
138
Поени од реакции
22
Мој другар отиде со туристичка агенција pet на закинтос.Од тука платиле да имаат вила со базен ама кога стигнале таму биле сместени во една мала вила што нема базен и со поглед кон другата вила која имала :). Кога го прашале дечкото од агенцијата зашто немаат базен им рекол оваа вилава до вас е со базен одете таму.Арно ама кога отишле им било речено дека мораат да земат пијачка ако сакаат да седат на базенот.И сега како да им пуштиш инспекција и како да им докажеш на надлежните органи дека тетката од агенцијата ти обеќала базен
 
Член од
11 август 2011
Мислења
113
Поени од реакции
27
Според мене...
Јас одев на пракса во Киниси и Фибула. Во Фибула работат под полна пареа, но тие се грижат повеќе за парите отколку за нас.
Киниси се одлична агенција 4 години праксирав таму, значи се што ќе ти понудат ќе видиш таму поготово за Грција ако има а сега работат на аранжмани за Хрватска. Турата поаѓа во точен термин и се враќа така како што е предвидено во програмата. Шефот стално оди во Грција и е во тек со настаните. Ако некој се пожали секогаш имаат решение за тоа. Но јас не сум идела преку нив, до сега не сум идела преку агенција, се приватно така се идеш без маки и триста проблеми. Јас баш и не го сакам организирањето одмор преку агенција.
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Претпоставувам прашањево можам да го поставам тука. Дали некој од вас има патувано со Но лимит туристичката агенција т.е какво искуство имал ако веќе патувал? Деновиве кружи вест за лажна туристичка агенција, па пошто со оваа не сум запознаена да си прашам :D
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Не знам дали имало ваква тема но ако има нека ја спојат модераторите.
Еве вака шо мака имам.Кон средината на Мај планирана е екскурзија во нашата Гимназија.
Пошто сум од помал град знаете дека ваму тур.агенции работат од трета рака па во ова време недозволиви им се цените.Па би сакал вие да ми предложите некоја поготово Скопјаниве но не мора само тие,некоја со добра маршута а нормална цена.
Фала однапред!!!
Со која агенција одевте?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Кои туристички агенции во Скопје имаат далечни аранжмани? -Знае некој?
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Nekoj ima iskustvo so ovie "podarok" patuvanja sto gi nudat Travel Haus ili Travel Grup? Navodno imas besplaten smestaj a patot do tamu si go plakas ti. Obicno stanuva zbor za egzoticni destinacii od tipot na Dominikanska Republika, Dubai, Tenerife....
Nekoj nekoja informacija
 
П

Пепси_

Гостин
За од скопските агенции не знам да ти кажам, ама пред некој ден јас дознав за годинешнава понуда и маршута која ќе имаат средношколците од СОУ Јане Сандански во Струмица. Аранжманот по кој они ќе одат е околу 350 евра, со обезбеден превоз, ноќевања и јадење низ хотелите/апартманите.

Турата е вака мислам :

- Белград (цел ден + ноќевање)
- Загреб (ноќевање)
- Блед
- Љубљана (изгледа у Љубљана ќе има ноќевање)
- Плитвички езера
- Медена (2 ноќевања ми се чини таму)
- Посета на Сплит и Дубровник
- И последното ноќевање е во Сараево или Будва, не ме фаќај за збор

Таква е отприлика маршутата за една недела. 350 евра не е мала сума, но со оглед на тоа што пред 2 години јас кога бев трета плативме 200 и нешто евра и тоа за 4 ноќевања, без посета на Словенија. Од Белград и Загреб скоро и нешто не видовме. Плус тоа може да исплаќа на повеќе рати, и до 12 месеци мислам дека можело ..
Дечко не зафркавај за 350 евра имаш понуда за шпанија....т.е.
нице,монте карло, барЦелона, плус (2 града во италија) и незнам успат каде се одеше.
 
Член од
20 ноември 2011
Мислења
68
Поени од реакции
11
Туристичка агенција Савана и Пет, мислења,искуства
--- надополнето: 2 мај 2012 во 23:03 ---
Дали некој бил со овие агенции во Грција и ако бил нека сподели искуства
 
Член од
29 април 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
Jas sum patuvala so ovie agencii???Mislam deka ne e nacin ovde da vi odgovoram.Ako si zainteresiran mozam preku poraka.E sega dali e pozitivna kritikata ili ke bide negativna neznam.Mislam ne e fer tuka!:)
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Jas sum patuvala so ovie agencii???Mislam deka ne e nacin ovde da vi odgovoram.Ako si zainteresiran mozam preku poraka.E sega dali e pozitivna kritikata ili ke bide negativna neznam.Mislam ne e fer tuka!:)

А јузерот го направи специјално за да му одговориш?
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Jas sum patuvala so ovie agencii???Mislam deka ne e nacin ovde da vi odgovoram.Ako si zainteresiran mozam preku poraka.E sega dali e pozitivna kritikata ili ke bide negativna neznam.Mislam ne e fer tuka!:)
Па кажи де јавно на форум. Ако беше за ПП како многумина ќе имавме корист од мислењата напишани на форум?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.177
Поени од реакции
34.350
Jas sum patuvala so ovie agencii???Mislam deka ne e nacin ovde da vi odgovoram.Ako si zainteresiran mozam preku poraka.E sega dali e pozitivna kritikata ili ke bide negativna neznam.Mislam ne e fer tuka!:)
А јузерот го направи специјално за да му одговориш?
User was detected using multiple accounts:
  1. BETIBUP2012
  2. Petar S.

Ова е втор јузер на Petar S., батката кој работи за или е во некаква корелација во Т.А Скаут. Веќе еднаш беше опоменат поради неговите непромислени закани кон наш член поради „критиките“ кон агенцијата кои очигледно на овој батка не му се допаднале. Ако не сака да чуе критика, јас навистина не знам како очекува подобрување и зошто воопшто партиципира на форуми. Освен фалење на „Скаут“ и „плукање“ по сите останати, ништо интересно не успеавме да прочитаме од него. Лошо, навистина лоша стратегија за промовирање на една и оцрнување на другите агенции. Поради прекршување на правилото за користење на едно корисничко име, Petar S. (односно BETIBUP2012) е перманентно баниран од форумот. Можеби во иднина е паметно да се прочитаат правилата пред да се согласите на нив.

Назад на темата сега. Доколку некој има подетални информаци и искуства со овие две агенции кои сака да ги сподели со останатите членови на форумот, бујрум :)
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Туристичка агенција Савана и Пет, мислења,искуства
--- надополнето: 2 мај 2012 во 23:03 ---
Дали некој бил со овие агенции во Грција и ако бил нека сподели искуства
со савана бев на Закинтос и лефкада,се на се агенцијата е супер,сеа зависи за кое место прашуваш сугестија.;)
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Со ПЕТ бев на Закинтос лани.
Смештајот одличен, превозот т.е. автобусот не баш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom