Пофалба за направеното

Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Не знам дали приметувате колку ни е станато нормално да критикуваме и да наоѓаме мани.
Денес поминав по Ул.Македонија и приметив (можеби со задоцнување) преубаво уредени нови зелени површини. Толку беа вкусно уредени што не ми одлута погледот до „Куќата на Мајка Тереза“ ни толку зборените скулптури...
Исто така ми текна и дека многу малку пишуваме за убави работи, се научивме секаде да гледаме корист и позадини...
Мене лично, пофалба многу ме мотивира, за разлика од критика. Можеби треба да почнеме инаку сите да се поставиме. Јас навистина не знам дали стариот или новиот градоначалник ова го правел ама од мене: БРАВО-многу е убаво!
 
M

marsovka

Гостин
Браво за стариот градоначалник која ја прекина лошата традиција на заминување и оставање на празна каса и салдо во минус
Барем една асална работа направи
 
R

RAYTHEON23

Гостин
дајте де уште примери...ајде тука примери за добро.:smir:
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Би дал пофалба до владата за џиновските знамиња на повеќе важни локации низ Македонија (од кои две во Охрид, на Самуиловата Тврдина и на плоштадот), навистина е убавина да се гледаат.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Да ги видов и тоа во Охрид и тоа во Скопје и можам со задоволство да истакнам дека ми се исполни срцето.:pipi:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
267
Поени од реакции
4
A dali gi stavile Makedonskite znaminja ?
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Би дал пофалба до владата за џиновските знамиња на повеќе важни локации низ Македонија (од кои две во Охрид, на Самуиловата Тврдина и на плоштадот), навистина е убавина да се гледаат.
и ја исто.
преубаво изгледаат градовите со знамињата
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
А дали ги ставиле македонските знамиња?
Би требало според цитатов:

До крајот на април ќе бидат поставени шеснаесет џиновски знамиња, кои чинат околу 54.000 евра, а ќе се постават на повеќе локации низ Република Македонија, информира Службата за општи и заеднички работи на Владата.

Според информацијата, секое од знамињата тежи по еден тон. Проектот е дел од владиниот проект за јакнење на националната свест.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
267
Поени од реакции
4
ne, dali e se staveni 16to krakite znaminja
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Пофалба за новиот градоначалник на К.Вода. Ни ги асфалтира сите дупки на улицата од стара Чешма до Економско-Борис. :wub:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Браво за стариот градоначалник која ја прекина лошата традиција на заминување и оставање на празна каса и салдо во минус
Барем една асална работа направи
Тоа и кафаната што си ја реновира.
 
M

marsovka

Гостин
Тоа и кафаната што си ја реновира.
реков барем една асална работа направи барем што се вика остави полна каса и дел од долговите расчистени за разлика од претходните градоначалници
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Pofalba za ..... da receme sto konecno nekomu mu tekna da otvori tema za pofalbi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom