Поука на денот

OSHO-Lover

Konecno Sloboden...
Член од
2 декември 2011
Мислења
2.213
Поени од реакции
2.844
Postojat svetovi nad svetovi,nad svetovi... do beskraj, potreben e samo tivok um i hrabro srce za svesno da se dvizime niz niv...
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
A relationship is like a house. If a light bulb goes out, you don't buy a new house. You fix the light bulb. Unless of course that house is a lying whore. In that case you burn that fucker down and buy a better house with good light bulbs.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Соопштение во сите активни теми на подфорумот Религија

Доколку забележите мислење кое е надвор од форумската етика на однесување, навреда, оф-топик или слично, користете ја опцијата "Пријави" што се наоѓа во менито на долниот дел од секој пост.
Со тоа си помагате себе, на модераторот.. и пред се, придонесувате во квалитетна дискусија за која сите ние сме овде.
 
Член од
28 август 2008
Мислења
2.321
Поени од реакции
538
Зарем постои разлика помеѓу јазикот на човекот и забите на волкот ?
Забот ја боде кожата а јазикот го боде срцето.
Забот го кине месото, а јазикот ја кине душата.
Ех волци мои, и вашето помина.
Какви животни има меѓу нас луѓето, вие сте баш добри.
 
Член од
17 јануари 2012
Мислења
1.044
Поени од реакции
644
I have not heard of a single Buddha, past or present, who has been enlightened by sacred prayers and scriptures. ~
Bassui - The Wisdom of the Zen Masters
 
Член од
28 август 2008
Мислења
2.321
Поени од реакции
538
Koj od nesto se plasi,bega od toa nesto. Koj od Allah (dz.s)se plasi,trca prema Nego (Slaven i Vozvisen neka e) !
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Вистината која бега од критика се вика лага, моќта која се служи со заплашување се вика кукавичлук, љубовта која условува се нарекува себичност.
 
Член од
28 август 2008
Мислења
2.321
Поени од реакции
538
Da go sakas poveke od svojot sin Onoj od kogo se plasis,toa e VERA koja sekoja glava ne moze da ja svari.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom