Потребни девојки/жени за сезонска работа во Р.Чешка

Pance24

Мариовец
Член од
26 август 2012
Мислења
270
Поени од реакции
104
Старосна граница од 20-50 години.
Потребни се 7 жени за работа на плантажа во Р.Чешка град Жатец.
Задолжително да имаат :
- важечки пасош најмалце 1 година пред истек.
- Документ за неосудуваност.
Ке се работе на повеќе работи таму и на повеќе плантажи односно :
- Припрема на платформа за хмељ - На норма - 880 круни до 1100 круни /33евра просечна норма односно зависи тоа од вас ако извадете повеќе норма до 43-44е повеќе пари за вас.
- Берба на јагоди - исто така на норма.
- Берба на краставици - на норма .
- Берба на Јаболка - на норма .
Смештајот не се плаќа и е обезбеден од страна на газдите на плантажите, Во зависност од плантажата јадењето е обезбедено некаде а некаде не е.
Од наша страна ние ке ви обезбедиме работни договори на 6 месеца , Документ за смештај а со тие документи вие треба да аплицирате во Чешката амбасада во СКопје.
Не се плаќа ништо предвреме . Плаќате само за автобуска карта пред тргнување натаму и 100е провизија од прва плата.
Ке се започне со работа на 20 Април а ние треба да бидеме таму 2 дена однапред.
Поднесувањето на фотокопија од пасош е кај мене или лично на рака.
Секакви информации во врска со работата кај мене во порака.
Работата што се нуде е женска и не е физичка.
Да напоменам дека сите заедно идеме таму , односно собрана група, така да нема потреба од страв или за неплаќање на плати и све бидеќи ке поседувате работен договор и работна виза во текот на тие 6 месеца.
Доколку имате план за на 3 месеца а имате ваша замена може да се најде некој копромис.
Просечна месечна плата можно е да биде од 750 па се до 900е зависно од вас колку ке си изработете.
Се бараат стриктно девојки или жени од 20 па до 50 години што се сметаат работоспособни.
За подетално јавете ми се на 078 257 356 или во порака тука.
Ке замолам само сериозни особи бидеќи сме куси со временскиот период за којшто требаат најмалце 60 дена за да се среде целата документација од работен договор па се до работна виза во Чешка амбасада во Скопје.
 

Pance24

Мариовец
Член од
26 август 2012
Мислења
270
Поени од реакции
104
Ono koga ke ti spomnat rabota a ti misles deka e na divo i bez pari... IMG-e952f6087c19c3c68e354afb233e1fb0-V.jpg IMG-e59f0682cac0b7f5259ece618c5250ff-V.jpg
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
gif.gif

A gde je pecat?
 
Последно уредено:

Pance24

Мариовец
Член од
26 август 2012
Мислења
270
Поени од реакции
104
Kako sto gledas ovoa e polnomosno kade sto ti davas soglasnost a tie tamu potoa mavat pecati mecati plukaat li kojtiznae sto pravaat .Ja ne mozam da si sfatam edno zasto na sekoj oglas mora da idete oftopic ?? Jasno si e navedeno sto i kako e .P.S sekoja godina e vaka i si idam si rabotam jas tamu dosea pozitivni iskustva sum imal i sakam da si ostane taka so taa firma a so nasive makedonci sum imal mal slucaj negativni iskustva.
 

Pance24

Мариовец
Член од
26 август 2012
Мислења
270
Поени од реакции
104
Kako toa si idis si rabotas tamu koga samo zenski baraat? :nesumjas:
Затоа што и од претходно собрав група од машки односно 20 души , од кои 4 парови се вклучително и мене со сопругата. Не морам да му се објаснувам на секој од вас не сте ми јасни што е работава со вашиов менталитет. Ај у курац клуч на темава.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.004
Поени од реакции
7.705
Сеа ја глеам темата да си ебите веко си мислев со czech streets прв пост ќе биди а тоа втор да ти е хахахахахаха
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.888
Затоа што и од претходно собрав група од машки односно 20 души , од кои 4 парови се вклучително и мене со сопругата. Не морам да му се објаснувам на секој од вас не сте ми јасни што е работава со вашиов менталитет. Ај у курац клуч на темава.
So ne probas tamu cehinji da vrbuvas?
:)
 
Член од
31 декември 2009
Мислења
569
Поени од реакции
142
Bravo decko STo pomagas vaka.jas odev grcija na ovoj princip ostrov kos.si plakas prevoz Sam ides so grupa I isto od prva plata davas na posrednikot.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom