Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
11 април 2012
Мислења
4.289
Поени од реакции
4.694
Па да но мислам дека стар ајфон кој кошта 400-450 евра ке служи подобро од нов Шаоми, плус битна ми е камерата но ќе размислам за 12 про ама мислам дека нема многу разлики а 200 евра е поскап, сепак благодарам на советот
Автоматски споено мислење:


Да имам гледано но мислам дека ајфон далеку е подобар само не држи батерија но ќе си носам power bank другото се е 10ка камера софтвер, баш некни се смееевме со еден другар шаоми телефон камера 100 мегапиксели врска нема ајфон со 12 го шие
Дали е подобар или полош нема да влегуваме во дебата, зборот ми беше сепак е постар телефон.

иначе за батеријата зависи како користиш, мене и повеќе од ден ми држи на обична 12ка :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Koj shop ima dobri futroli?
Mi treba nesto za iPhone 13 ali ne mislam da davam 3'000+ den za Apple branded.
Каков модел бараш?
Сакаш отербокс или уаг?
Можда магсејф обична проѕирна или во боја со заштита на камерата
 
Член од
13 јули 2019
Мислења
11
Поени од реакции
4
Dali moze nekoj da mi kaze iskustvo so mobelix, sakam da zemam iphone 14 pro max gledam izmegu istyle i mobelix, vo mobelix e poevtino 10.000.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.289
Поени од реакции
4.694
Bump, некој предлог?
Види ако некаде во МКД можеш да најдеш earfun топла препорака за нив, за мене и луѓе околу мене сум земал повеќе од 10 пара слушалки и никој не се пожалил

одлична конекција, батеријата стварно држи, удобни
Едина мана е што се и они веќе малку поскапи ама често имаат намалувања па се наоѓа нешто за 40тина долари
 
Член од
2 јануари 2023
Мислења
4
Поени од реакции
1
Zdravo !
Pred 3 meseci kupiv Samsung A71 poloven edna godina koristen ama dobar, sprema moite potrebi so golem ekran, memorija 6/128 i odlicna kamera i veke nadgraden so Android 12.
Rabotese odlicno do pred 20 - dena koga mi stigna Android 13 za nadgradba , mu napraviv nadgradba i imam cuvstvo deka telefonot namesto da dobie na kvalitet i performansi toj e sega pospor i poslab, zvukot na mikrofinceto pri razgovor e mnogu poslab , koga zvonam nekade gledam.deka mu trebaat dopolnitelni uste nekoja sekunda za da vospostavi vrska , koga zavrsuvam so razgovor treba 2- 3 pati da dopram na ekeanot za da iskluci.
Dali e takov.Android 13 i da se pomiram so faktot ili ima uste nesto sto ne sum dorabotil pri nadgradbata.
I mnogu me iznenadi sto prethodniot tel. Lenovo A 536 nekoi raboti gi imase fabricki instalirano a Samsung A71 gi nema na pr: aplikacija za muzika so podeleni ( albumi , izveduvaci, play lista..... ) , muzika koja sakam da mi e rington ne ja emituva od pocetok, nema Evernote ili beleznik, nema kalkulator .....
Mozebi seuste slabo se snaogjam so nego, neznam , se nadevam ke ima nekoj da mi pojasni vo vrska so prasanjeto.
Vi Blagodaram
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.977
Поени од реакции
14.747
Zdravo !
Pred 3 meseci kupiv Samsung A71 poloven edna godina koristen ama dobar, sprema moite potrebi so golem ekran, memorija 6/128 i odlicna kamera i veke nadgraden so Android 12.
Rabotese odlicno do pred 20 - dena koga mi stigna Android 13 za nadgradba , mu napraviv nadgradba i imam cuvstvo deka telefonot namesto da dobie na kvalitet i performansi toj e sega pospor i poslab, zvukot na mikrofinceto pri razgovor e mnogu poslab , koga zvonam nekade gledam.deka mu trebaat dopolnitelni uste nekoja sekunda za da vospostavi vrska , koga zavrsuvam so razgovor treba 2- 3 pati da dopram na ekeanot za da iskluci.
Dali e takov.Android 13 i da se pomiram so faktot ili ima uste nesto sto ne sum dorabotil pri nadgradbata.
I mnogu me iznenadi sto prethodniot tel. Lenovo A 536 nekoi raboti gi imase fabricki instalirano a Samsung A71 gi nema na pr: aplikacija za muzika so podeleni ( albumi , izveduvaci, play lista..... ) , muzika koja sakam da mi e rington ne ja emituva od pocetok, nema Evernote ili beleznik, nema kalkulator .....
Mozebi seuste slabo se snaogjam so nego, neznam , se nadevam ke ima nekoj da mi pojasni vo vrska so prasanjeto.
Vi Blagodaram
Jas imam poslab...A51 i so nadgradbata na 13-ka telefonot se ubrza( no baterijata pobrzo se prazni sega)
Napravi hard reset....moe mislenje so mal rizik
 

Kajgana Shop

На врв Bottom