Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
3 февруари 2014
Мислења
96
Поени од реакции
193
Zdravo ubavi momci, isto i za vas groznite :D
Motorola G60 od A1 da go zemam ili nekoj podobar do tie pari.
Telefono e so 108 MP, 32 MP predna, 6000mAp baterija, 6.8 inchen, Kako vi se cini?

I drugo prasanje mu pravev na telefonot update i sega mi pokazuva 87 % od memorijata deka mi e iskoristena, sto nema nikakvi teoretski sansi.
Telefono e so 128 GB, a na nego systemo mu zazema 18 Gb, i imam okolu 1000 sliki samo, sto edna slika nekade e okolu 2-3 mb, pa bi trebalo da mi zafaka okolu 4-5 gb maximum. I nekolku aplikacii kako FB lite, messenger, Tinder, Badoo i sl, igri nemam. se na se okolku 30 GB bi trebalo da e ispolneta. A mene mi pokazuva deka e 110 GB ispolneta. Mu se slucilo nekoj taka?
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Zdravo ubavi momci, isto i za vas groznite :D
Motorola G60 od A1 da go zemam ili nekoj podobar do tie pari.
Telefono e so 108 MP, 32 MP predna, 6000mAp baterija, 6.8 inchen, Kako vi se cini?

I drugo prasanje mu pravev na telefonot update i sega mi pokazuva 87 % od memorijata deka mi e iskoristena, sto nema nikakvi teoretski sansi.
Telefono e so 128 GB, a na nego systemo mu zazema 18 Gb, i imam okolu 1000 sliki samo, sto edna slika nekade e okolu 2-3 mb, pa bi trebalo da mi zafaka okolu 4-5 gb maximum. I nekolku aplikacii kako FB lite, messenger, Tinder, Badoo i sl, igri nemam. se na se okolku 30 GB bi trebalo da e ispolneta. A mene mi pokazuva deka e 110 GB ispolneta. Mu se slucilo nekoj taka?
Ммм ова интересно. Баш ме интересира што ќе ти одговорат.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.279
Поени од реакции
4.687
Zdravo ubavi momci, isto i za vas groznite :D
Motorola G60 od A1 da go zemam ili nekoj podobar do tie pari.
Telefono e so 108 MP, 32 MP predna, 6000mAp baterija, 6.8 inchen, Kako vi se cini?

I drugo prasanje mu pravev na telefonot update i sega mi pokazuva 87 % od memorijata deka mi e iskoristena, sto nema nikakvi teoretski sansi.
Telefono e so 128 GB, a na nego systemo mu zazema 18 Gb, i imam okolu 1000 sliki samo, sto edna slika nekade e okolu 2-3 mb, pa bi trebalo da mi zafaka okolu 4-5 gb maximum. I nekolku aplikacii kako FB lite, messenger, Tinder, Badoo i sl, igri nemam. se na se okolku 30 GB bi trebalo da e ispolneta. A mene mi pokazuva deka e 110 GB ispolneta. Mu se slucilo nekoj taka?
да си провериш Download фолдерот да не имаш милион работи што автоматски ти се симнуваат од некој групен чат во кој што си?
Само ова ми текнува како можна опција ништо друго
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.703
Да, со новиот интерфејс ... еве кај мене

Прегледај го приврзокот 330714
А дали занаеш колку е брзината на внатрешната меморија во однос на брзината на РАМ-от/ Нели РАМ меморијата има најголема брзина на пренос на податоци

И штом си веќе на 12, дали го успори телефонот и дали ја празни повеќе батеријата. Читав на интернет, некои се жалат од брзо трошење на батеријата
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
А дали занаеш колку е брзината на внатрешната меморија во однос на брзината на РАМ-от/ Нели РАМ меморијата има најголема брзина на пренос на податоци

И штом си веќе на 12, дали го успори телефонот и дали ја празни повеќе батеријата. Читав на интернет, некои се жалат од брзо трошење на батеријата
Не ми ни треба дополнително, зошто имам 12 рам плус 8 би биле 20
Незнам за брзина ама чим го ставиле не е сигурно неиспитано
Не го успори и не ја троши батеријата
 
Член од
3 февруари 2014
Мислења
96
Поени од реакции
193
Zdravo Momci , se mislam pomegu Redmi Note 10 Pro ili Xiaomi Poco x3 ?
Overall review koj e podobar? Gledav comparacija na mnogu telefoni i od site ovie koi spagaat vo ovaa klasa na cena, ovie posledni mi ostanaa da se odlucam.
Od edna strana Poco ima UFS 3.1 i snapdragon 860 sto go pravi zver vo sporedba so Note 10 pro. Video stabilisiation e nesto plus sto kaj Note 10 pro e mnogu slaba or almost missing.
Note 10 Pro ima Amoled ekran sto gi pravi boite po zivi, kamerata od 108 MP , od recenziite sto gi gledav nema nekoja golema razlika vo kvalitetot.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.279
Поени од реакции
4.687
Zdravo Momci , se mislam pomegu Redmi Note 10 Pro ili Xiaomi Poco x3 ?
Overall review koj e podobar? Gledav comparacija na mnogu telefoni i od site ovie koi spagaat vo ovaa klasa na cena, ovie posledni mi ostanaa da se odlucam.
Od edna strana Poco ima UFS 3.1 i snapdragon 860 sto go pravi zver vo sporedba so Note 10 pro. Video stabilisiation e nesto plus sto kaj Note 10 pro e mnogu slaba or almost missing.
Note 10 Pro ima Amoled ekran sto gi pravi boite po zivi, kamerata od 108 MP , od recenziite sto gi gledav nema nekoja golema razlika vo kvalitetot.
Супер и по ова што го пиша изборот ти е дали сакаш добар екран или добри перформанси.
Види што ти е поважно на тебе и според тоа ќе одлучиш. Двете во едно нема да ги добиеш тоа е повеќе од сигурно
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.116
Zdravo Momci , se mislam pomegu Redmi Note 10 Pro ili Xiaomi Poco x3 ?
Overall review koj e podobar? Gledav comparacija na mnogu telefoni i od site ovie koi spagaat vo ovaa klasa na cena, ovie posledni mi ostanaa da se odlucam.
Od edna strana Poco ima UFS 3.1 i snapdragon 860 sto go pravi zver vo sporedba so Note 10 pro. Video stabilisiation e nesto plus sto kaj Note 10 pro e mnogu slaba or almost missing.
Note 10 Pro ima Amoled ekran sto gi pravi boite po zivi, kamerata od 108 MP , od recenziite sto gi gledav nema nekoja golema razlika vo kvalitetot.
A sto ke kazes za redmi 11s?
 
Член од
3 февруари 2014
Мислења
96
Поени од реакции
193
A sto ke kazes za redmi 11s?
Ima mnogu poslap chipset, sto go pravi poslab duri i od redmi note. Chipsetot i grafickata nemaat samo udel vo igranjeto igri, tuku poco x3 koristi podobar image signal processing za slikite sto vo idnina nekoi od nedostatocite na kamerata moze da se popravat so softverski updejtovi.
 
Член од
30 септември 2016
Мислења
42
Поени од реакции
1
здраво, имам ајфон12 и пред еден месец престана да ми работи микрофон (претпоставувам дека е микрофон ама not sure). немам никаков звук при телефонски повици - ни јас слушам, ни они ме слушаат, ама бидејќи секако повеќе на слушалки зборам не брзав да го однесам на поправка да ми кажат шо е работата. Јас претпоставувам дека е нешто софтверски дека божем го чистев дома ама ништо не се подобри. На спикер исто така си работи како што треба. Што можам да направам или кај можам да го однесам во Скопје?
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.116
Koj ima kupuvano telefoni od Mobileks, Mobiflashelite ili Ledikom da spodeli iskustva?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom