Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
7 февруари 2021
Мислења
203
Поени од реакции
612
Мислење за VIVAX SMART Fly 6?
6.3"
4/128GB,

16+5+16+5/16MP,
4150mAh

7000 денари.
 
Член од
16 февруари 2015
Мислења
44
Поени од реакции
59
Дали продава некој зачуван екран за С7 еџ ? Пак и цел тел до прифатлива цена
 
Член од
12 август 2012
Мислења
317
Поени од реакции
100
Здраво,имало некој CH сите каде што можеш да најде користени Iphoni за 1500-2000 денари да не го знае некој?
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
696
Поени од реакции
1.554
Долго користам Самсунг С9 го зедов во 2018 половен од човек и топ испадна.... Сега сакам с10 да го земам исто на старо гледам на реклама 5 се по 300е што не е скапо.. Толку имам буџет а башка од досегашниов сум ПРЕзадоволен.
Дали вреди ?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Долго користам Самсунг С9 го зедов во 2018 половен од човек и топ испадна.... Сега сакам с10 да го земам исто на старо гледам на реклама 5 се по 300е што не е скапо.. Толку имам буџет а башка од досегашниов сум ПРЕзадоволен.
Дали вреди ?
Не сум сигурен дека ова е одговорот што сакаш да го чуеш, ама да дадам 300 евра за половен телефон кој 2 а мое и повеже години стар па мислам дека треба да си луд за такво нешто. Зашто мора да биде самсунг/ајфон? Зашто не Xiaomi/Oppo?
Мое мислење е дека е секогаш подобро да си земеш нов од поефтин бренд одколку да се леташ да земеш стар од голем бренд.
Па ако веќе идеш на Самсунг зашто не земеш а52 нов (претпоставувам е околу цената што ја пиша) одколку половен.
И се да е супер со телефонот и никаков проблем да нема после толку време батеријата веќе не е тоа то била што е повеќе од доволно за да те нервира или да го носиш брзо на сервис.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Долго користам Самсунг С9 го зедов во 2018 половен од човек и топ испадна.... Сега сакам с10 да го земам исто на старо гледам на реклама 5 се по 300е што не е скапо.. Толку имам буџет а башка од досегашниов сум ПРЕзадоволен.
Дали вреди ?
Одличен телефон, премиум build.
Квалитет си има, чуството во рака е топ и се тоа. Се осеќа дека е 1к+ телефон.

Ама,
Зимаш телефон направен 2019 година. Работен 2+ години од друго лице, батерија од 3400mah, без гаранција итн.

Амортизацијата земи ја во предвит, да премиум телефон е, класа. Но со 2 години стари и работени делови.

Лично јас би идел на нов за таа сума и со слични перформанси, да ќе го немаш тоа премиум чуство во рака, може ќе имаш малце понеквалитетен екран (не верувам) но ќе имаш нова машина, 2021 година без ич амортизација и барем 2 години загарантирани апдејти, со нова батерија и некористен екран.

Цената од 250-300 евра и не дека е висока за таков телефон да бидеме реални, само се си има свој добри и лоши страни :)
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.669
Поени од реакции
10.063
Препорака за телефон околу 15000?
Акцент ставам на камера!
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Препорака за телефон околу 15000?
Акцент ставам на камера!
Разгледај го Шаоми Редми ноут 10 про.
Пред 4 дена го земав, цело време го замарам.
Камерата ти е топ за цената, 108 мегапиксели главна, добар квалитет на слика вади. Барем јас сум задоволен (не користам премногу камера). Види на јт има доста споредби и рецензии на камерата.

Батерија 5000мах. Сабајле во 8 беше на 100% сега е веќе на 27%, а цело скоро цело време го замарам. - презадоволен.

Екранот му е перверзија, амолед, може најдобар за цената. Боите исто ми се свиѓаат доста.

Генерално во рака телефончето е одлично, јас бев скептик и на темава пишав дали да го земам, искрено јас сум презадоволен од досегашното искуство. Со оглед на тоа дека бев скептик и ми е прв Шаоми телефон.


п.с доколку се одлучиш да го земеш гледај да е глобална верзија. Про Макс е за индиски пазар. Околу рекламите што ги зборат најверојатно се повеќето на тие за индиски пазар што се. Јас до сега немав проблем. Според мене си вреди за парите.


Исто види и Самсунг А серија мислам дека може да се најде за тие пари.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Препорака за телефон околу 15000?
Акцент ставам на камера!
Нов стар?

Да го најдеш Mi Note 10 на старо, со GCAM кине се живо и диво, ти гарантирам, на прсти се бројат уредите кои можат да се носат со него, дури и најновите, ќе разнесе се во таа категорија.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.669
Поени од реакции
10.063
Сакам на ново.
Poco x3 pro ми фаќа око ама камерата не му е мн добра
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.342
Сакам на ново.
Poco x3 pro ми фаќа око ама камерата не му е мн добра
камерата не го прави телефонот, што ќе добиеш од самсунк за тие пари, некое а22 никакво телефонче, а у х3 про имаш флегшип чип.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
камерата не го прави телефонот, што ќе добиеш од самсунк за тие пари, некое а22 никакво телефонче, а у х3 про имаш флегшип чип.
Се сложувам дека камерата не го прави телефонот, ама исто така и би контрал кога му пишуваш чип мип и слично а членот си кажа дека камера бара :)

иначе да стојам позади тоа дека за тие со ограничен буџет тешко ќе најдат подобро од Шаоми (или Оппо ако има у МКД), за тие што цената и не им е фактор при одлучување имаш OnePlus пример или премиум телефон ќе од Шаоми, а оние што не им битен телефонот ама важно е да држат статусен симбол док седат на кафе строго најнова верзија на Самсунг или Епл
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Сакам на ново.
Poco x3 pro ми фаќа око ама камерата не му е мн добра
За тие пари нема телефон со стварно добра камера, за преку ден ќе биде ок, навечер тнко.
 
Член од
16 февруари 2015
Мислења
44
Поени од реакции
59
Да не му се наоѓа на некој екран поволен за Самсунг А9ка 2018 или знае некој таков
 

Kajgana Shop

На врв Bottom