Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Купив гланц нов Honor 9X за сопругата од човек кој го земал од А1 со договор пред недела дена и не беше користен ич само пуштен да се испроба.Е сега го ставив да се полни али полнењето иде многу бавно.Да не знаете што може да е причината?Му направив deep factory reset иако ни за тоа немаше потреба со оглед дека немаше ништо внатре.
изгледа предходниот газда ,,само го пробал,, и видел дека полнењето е проблем и го шитнал


сепак пробај со друг полнач
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.496
Поени од реакции
2.619
изгледа предходниот газда ,,само го пробал,, и видел дека полнењето е проблем и го шитнал


сепак пробај со друг полнач
Немам друг полнач type C да го испробам.Викаш дека е нешто фаличен телефонот?
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.496
Поени од реакции
2.619
Pa stom ima garancija od A1 ne go odnesis tamu?
А бе само што го земав од човекот пред 3 саата.Значи телефонот си беше во кутија ни полнач ни ништо не беше извадено од него.Ова му е и прво полнење.Затоа прашав да нема некој искуство како иде и дали е нормално бавно да иде.Немам друг полнач да пробам вечер.Му инсталирав најнови апдејти па ке видиме како ке се понаша.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
нема друго освен да пробаш со друг полнач...ипак полначите се најслабата страна на телефоните
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Па ти одма паничиш. Ко си го зел денес истроши ја батеријата до крај, нека полни цела ноќ така исклучен и од утре, здравје, ќе видиш што како. Одма форматирања, апдејти... Јас не би играл така.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.929
Поени од реакции
6.094
А бе само што го земав од човекот пред 3 саата.Значи телефонот си беше во кутија ни полнач ни ништо не беше извадено од него.Ова му е и прво полнење.Затоа прашав да нема некој искуство како иде и дали е нормално бавно да иде.Немам друг полнач да пробам вечер.Му инсталирав најнови апдејти па ке видиме како ке се понаша.
Vidi na youtube videa da nema nekoja opcija za fast charging da se oklucuva dopolnitelno? Ili prasaj go @Torte Mobile toj ke ti odgovori najdobro.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.371
Поени од реакции
21.915
А бе само што го земав од човекот пред 3 саата.Значи телефонот си беше во кутија ни полнач ни ништо не беше извадено од него.Ова му е и прво полнење.Затоа прашав да нема некој искуство како иде и дали е нормално бавно да иде.Немам друг полнач да пробам вечер.Му инсталирав најнови апдејти па ке видиме како ке се понаша.
Јас мислам оти е така првиот пат,другар мој зема redmi note 9 pro и првиот пат му требаше 8 часа да се наполни сега за саат и нешто.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Нема фаст полнење тој модел
Ако не се снајдеш дојди имам профи мерач ќе покаже колку струја влече и дали е кабел полнач или телефон
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.496
Поени од реакции
2.619
Нема фаст полнење тој модел
Ако не се снајдеш дојди имам профи мерач ќе покаже колку струја влече и дали е кабел полнач или телефон
Ај земав полнач од друго место и ке пробам утре...ако не ми прави мерак те барам и ке пробаме.Фала ти
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Дечки, што е работата што се толку поефтини телефоните во Ледиком во однос на Сет, Нептун, Анхоч итн.?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
сум читал дека некои купувале телефони со ,,слики внатре,,.....но јас не сум купувал...сум купувал во мобеликс кај браќата Едо и.....супер дечки се
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Да не биле од оние што се настаро? Другите искуство?

Се мислам дали да земам на договорот од А1 или од Ледиком.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom