Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.598
па што треба повеќе.....А50 има 128 гига меморија...која неможи да се пополни...на било кој начин


освен фанатиците... :eek:
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.449
Поени од реакции
1.780
Што предлагаш за тие пари?
Нека не те лажат к20 про има снапдрагон 855 процесор појак од цела средна серија на самсунговата А серија.Е сега за камера не знам ама со gcam мод би требало да има подобра камера од било кој теле фон од А серија на самсунг. Мислам дека во Мобеликс го има исто така шаомито.
 
Последно уредено:
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Камера сакам солидна, најбитна ми е брзината, префлање од една на друга апликација, 30 таба на интернет и слично.
K20 pro gi macka na leb site samsunzi od a serija, ostaj gi fanbojcinjava pogore.
Imam otvoreno i a50 i a70 izrabotkata e SRANJE, eftina plastika i ramka i zaden kapak, samo amoledot i kamerite im se prednost, se drugo na k20 pro e klasa nad ovie, ma da k20 pro po specifikacii go ima istiot amoled kako a50
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
па што треба повеќе.....А50 има 128 гига меморија...која неможи да се пополни...на било кој начин


освен фанатиците... :eek:
Чекај малце, дали на констатација дека има само подобар ектан и камера рече дека не треба ништо повеќе да се погледне.
Епа океј да земам ондак трабант со добра боја и големи бандажи.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.368
Поени од реакции
38.344
Па за тие пари најдобар според тоа што го видов е А70.

Во нептун е 23400, а во ледиком 19690 само шо кога и да спомнам ледиком се јавува некој и вика немој од таму.
Не се будали не ги слушај земи к20, шаоми е машинерија
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
K20 e добар избор меѓутоа екран и софтвер се на страна на Самсунг.
Каква разлика во софтвер ајде нешто повеќе околу тоа кажетеми, колку што гледам иста верзија на андроид користат.
 
A

Avenger99

Гостин
Каква разлика во софтвер ајде нешто повеќе околу тоа кажетеми, колку што гледам иста верзија на андроид користат.
Се работи за One UI. Софтвер развиен од Самсунг за нивните андроид уреди, лесен и прегледен за користење. Од кога го исфрлија ТачВиз, телефоните работат многу помазно и подобро. Имаш на јутуб видеа, погледни.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
20191024_113012.jpg

Незнам колку е ова вистина, од друга страна во коментари најдов и задоволни корисници на к20, можеби овие од ми македонија шират вакви муабети зошто го немаат на лагер.

Безразлика, фала ви на помошта на сите, ги разгледав сите опции и нај ефтино ми идат да земам а70 од телеком зошто имам бонус и притоа сум задоволен корисник на самсунг. И да се подобри шаоми, поскапи ми се така да не губам многу.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Прегледај го приврзокот 220303

Незнам колку е ова вистина, од друга страна во коментари најдов и задоволни корисници на к20, можеби овие од ми македонија шират вакви муабети зошто го немаат на лагер.

Безразлика, фала ви на помошта на сите, ги разгледав сите опции и нај ефтино ми идат да земам а70 од телеком зошто имам бонус и притоа сум задоволен корисник на самсунг. И да се подобри шаоми, поскапи ми се така да не губам многу.
Да нема B20(800) што е 4G фрекфенвија ама има B3(1800+) исто 4G фрекфенција, операториве кај нас ги користат и двете значи нема да имаш никаков проблем на 4G, тие од Mi Store имаат налог да одвраќаат луѓе од купување на телефони што не се за европски пазар

 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Софтвер е личен вкус, Samsung не е на stock
А Xiaomi е на сток? убедливо најдобар софтвер има Samsung од сите брендови, само One Plus се тука негде, тука е борбата, се друго е провалија во споредба, ама за да го приметиш ова, треба да идеш back and forth, вака тешко.
Негативности кај Xiaomi Redmi K20 Pro, и кај го има кај нас да се купи?
Негативност, послаб е од Mi9, а поскап.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
А Xiaomi е на сток? убедливо најдобар софтвер има Samsung од сите брендови, само One Plus се тука негде, тука е борбата, се друго е провалија во споредба, ама за да го приметиш ова, треба да идеш back and forth, вака тешко.


Негативност, послаб е од Mi9, а поскап.
Ај види што сум пишал
Дечкото вика дека подобар софтвер има Самсунг, ја му кажувам дека не е ни Самсунг на стол за да вика дека има подобар софтвер, скин има и тој па каков сака нека биде, прашање на вкус е. Никаде не реков дека Mi е на стој, незнам која е поентава
 

Kajgana Shop

На врв Bottom