Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.450
Поени од реакции
1.784
S9 плус со мајските апдејти за камера, убива се живо и диво за камера, дури и за 500 евра нема да најдеш подобар, а за 350.....ништо. Евентуално Mi8/Mi9 со gcam, ама не знам тоа колку би било изводливо за обичен корисник, со gcam мислам дека подобра предна фото камера ќе имаат од S9, но задна и видео на предна јок.
П20 про има подобра камера и батерија за истите пари.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Хуавеи П9 лајт 2016 - почна ненормално да кочи и бавно да работи, чаре? Знам дека за андроид 3 години се бајаги, ама не ми се фрлаат пари пак на телефон. Не би сакал да му направам хард-ресет, затоа прво барам алтернативни решенија.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
дечки ај некој ако се разбира едно мало прашање .
кој е подобар телефон, samsung a20 или Huaweii y7 ?
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
подобри перформанси има и побрз ли е ? не ме занима многу камери и такви ствари.
Pa najmnogu zaradi kamerite ti rekov A20, inaku se skoro isti. Huawei ima Snapdragon teoretski treba da e podobar ama vo realnost ne veruvam deka ima razlika vo koristenje, Samsung ima type c ako nesto ti znacise drugo e skoro isto
I samsung i Huawei imaat nadzidzan softver
 
Член од
17 септември 2012
Мислења
896
Поени од реакции
515
Каде најдобро да ја сменам батеријата на С8 во Скопје? И дали ставаат оригинал или кинеска некоја?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Каде најдобро да ја сменам батеријата на С8 во Скопје? И дали ставаат оригинал или кинеска некоја?
Нема оргинал ама има три квалитети
Ако си заинтересиран пиши на ПП
Автоматски споено мислење:

Ekran za Note 9, so se promena kolku cini?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
13500
 

Kajgana Shop

На врв Bottom