Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
https://ibb.co/8bBcdxC
Дечки телефонот го добив на подарок од на девојката братот.
Сега го приметив ова на екранот.
Дали и кај други стандарт е вака со хуавеи или не?

Прегледај го приврзокот 216514
Кога ќе кликнам ми го јавува ова.
Најверојатно Wi-fi мрежата каде што си конектиран користи сертификат што не е одобрен од gooogle/android, да не речам добро познат баг на андроид. Пробај ресетирај го телефонот на фабрички

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Член од
15 мај 2016
Мислења
142
Поени од реакции
60
Најверојатно Wi-fi мрежата каде што си конектиран користи сертификат што не е одобрен од gooogle/android, да не речам добро познат баг на андроид. Пробај ресетирај го телефонот на фабрички

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Да го ресетирав кога ми го даде. Незнам ова ми е прв пат вакво нешто. А досега сум имал 5-6 андроиди и сум бил со истиов рутер
Автоматски споено мислење:

Те пратат службите.
:)
 
Последно уредено:
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Да го ресетирав кога ми го даде. Незнам ова ми е прв пат вакво нешто. А досега сум имал 5-6 андроиди и сум бил со истиов рутер
Автоматски споено мислење:


:)
Пази Грујо те прати изгледа :D
Со следен апдејт (ако има) би требало да се среди, ништо страшно

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
15 мај 2016
Мислења
142
Поени од реакции
60
Пази Грујо те прати изгледа :D
Со следен апдејт (ако има) би требало да се среди, ништо страшно

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
јас пишав бидејќи највеќе ме интересираше дали и кај некој друг е вака.
 
Член од
20 април 2011
Мислења
5
Поени од реакции
0
Sakam da kupam nov Galaxy S9 plus od mobelix (znaci UAE pazar) dali da ocekuvam vednas da gi dobijam site update - Android 9?
Mozno li e poradi toa sto e za Dubai pazar da ne mi dozvoluva update?
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Drugar saka da kupi tel za soprugata...Najbitni mu se da se kaze kamerite osobeno prednata i da raboti super za fejs instagram i slicni raboti....Budzet mu e 350 eur.Vo nedoumica e za nekoj od modelite na Xiaomi nov ili poloven da najde nekoj Samsung S9 plus...Sekoj sovet e dobredojden i za drugi modeli :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Drugar saka da kupi tel za soprugata...Najbitni mu se da se kaze kamerite osobeno prednata i da raboti super za fejs instagram i slicni raboti....Budzet mu e 350 eur.Vo nedoumica e za nekoj od modelite na Xiaomi nov ili poloven da najde nekoj Samsung S9 plus...Sekoj sovet e dobredojden i za drugi modeli :)
Samsung A70
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
Drugar saka da kupi tel za soprugata...Najbitni mu se da se kaze kamerite osobeno prednata i da raboti super za fejs instagram i slicni raboti....Budzet mu e 350 eur.Vo nedoumica e za nekoj od modelite na Xiaomi nov ili poloven da najde nekoj Samsung S9 plus...Sekoj sovet e dobredojden i za drugi modeli :)
с9 плус, мада а80 ако сака предна добра али е над буџет.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Drugar saka da kupi tel za soprugata...Najbitni mu se da se kaze kamerite osobeno prednata i da raboti super za fejs instagram i slicni raboti....Budzet mu e 350 eur.Vo nedoumica e za nekoj od modelite na Xiaomi nov ili poloven da najde nekoj Samsung S9 plus...Sekoj sovet e dobredojden i za drugi modeli :)
S9 плус со мајските апдејти за камера, убива се живо и диво за камера, дури и за 500 евра нема да најдеш подобар, а за 350.....ништо. Евентуално Mi8/Mi9 со gcam, ама не знам тоа колку би било изводливо за обичен корисник, со gcam мислам дека подобра предна фото камера ќе имаат од S9, но задна и видео на предна јок.
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
Здраво две прашања.
Имам буџет 15.000 ден , се мислам за Хуавеи П30 лајт или Xiaomi Mi A3.
Второто прашање е дали Ледиком или Мобилех ?
Благодарам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom