Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
decki kade prodavaat asalni zastitni futroli od onie za izvlekuvanje za 5.5 inci telefon? Nigde nema, samo na otvaranje ima ili nekoi cklj kvalitet ama do 5 inci.
ili neso pametno od ali da naracam pa ne znam kako na angliski kako da pisam, sve onie na preklopuvanje mi iskacaat
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.961
Поени од реакции
14.714
decki kade prodavaat asalni zastitni futroli od onie za izvlekuvanje za 5.5 inci telefon? Nigde nema, samo na otvaranje ima ili nekoi cklj kvalitet ama do 5 inci.
ili neso pametno od ali da naracam pa ne znam kako na angliski kako da pisam, sve onie na preklopuvanje mi iskacaat
пиши на Алиекспрес...моделот на телефонот и ¸¸case¸¸, ќе ти извади еден куп
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Huawei Y6 napraven hard reset no email adresata i pasw zaboraveni kako da ja isklucam opcijata probav preku youtube nekoj si luncer z no nisto ne napraviv ?
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Ако знае некој да ми помогне:
Мајка ми користеше Самсунг с5, и сега си купи с8. С5-ката го даде на сестра ми, ама она во брзање пред да смени Гугл акаунтите( од тој на мајка ми да префрли на нејзиниот) ги избришала сите контакти и броеви, па сега кога го земав јас телефонот да пробам да ги вратам, едноставно кога прави синхронизација со Гугл акаунтот на мајка ми воопшто нема контакти за синхронизирање.
Дали има некаков начин да се вратат броевите ? Во паника е жената, цела работа и зависи од тие броеви..[DOUBLEPOST=1520533783][/DOUBLEPOST]
Ако знае некој да ми помогне:
Мајка ми користеше Самсунг с5, и сега си купи с8. С5-ката го даде на сестра ми, ама она во брзање пред да смени Гугл акаунтите( од тој на мајка ми да префрли на нејзиниот) ги избришала сите контакти и броеви, па сега кога го земав јас телефонот да пробам да ги вратам, едноставно кога прави синхронизација со Гугл акаунтот на мајка ми воопшто нема контакти за синхронизирање.
Дали има некаков начин да се вратат броевите ? Во паника е жената, цела работа и зависи од тие броеви..
Пробав преку компјутер се уклучив на Гугл акаунтот, направив Restore(1 month ago) ама ги враќа само како контакти, со е-маил адреси, а не и броевите.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Дечки, дојде време за нов. Имам 15.000 денари бонуси од ВИП, спремни за трошење. Моментално имам Xiaomi Redmi Pro и како што иде редот, следно сакам да биде нешто подобро. Го разгледував Huawei Mate 10 lite, 4гб рам, новиве екрани, демек 4 камери и тн. Ова, колку што се разбирам, се предностите во однос на редми прото. Од друга страна, екранот и батеријата се подобри кај xiaomi-во. И сега се јавува друг проблем, цената во ВИП е ебени 26.500 денари, во сет/нептун е по 18, 19.000. Исто така, ја споредував камерата на лице место, редми про/ хуавеи и редмито имаше поприродни бои. Хуавеито забегуваше накај жолтеникаво, не знам дали се средува ова. Дали телефонов вреди како за тие 26.500?

Ако овој телефон не вреди како надградба за Xiaomi Redmi Pro, предложете некој во ценовен ранг 20,000-25,000. Најбитни ми се камерата и батеријата. Тоа рам-мам, 3тите гига на редмиво ми се топ. Благодариме.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Да, се размислував и за А5, ама самсунзиве ми се overpriced во тој ценовен ранг. За а5 2017 не ни размислувам, а ако веќе гледам а5 2018, би идел на Xiaomi Mi Mix 2... Ама тоа веќе и надминува буџет. :icon_mrgr:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Redmi Note 5 Pro

Батерија е топ, вади 8-10 часа сот и ќе си ставиш и гугл камера.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
decki kade prodavaat asalni zastitni futroli od onie za izvlekuvanje za 5.5 inci telefon? Nigde nema, samo na otvaranje ima ili nekoi cklj kvalitet ama do 5 inci.
ili neso pametno od ali da naracam pa ne znam kako na angliski kako da pisam, sve onie na preklopuvanje mi iskacaat
Повели:

KISSCASE Universal Pull Tab Sleeve Pouch Case For iPhone 6 7 Leather Case For Samsung S8 Xiaomi Redmi 4 Pro Mi5 4C Huawei Honor
http://s.aliexpress.com/ZJZfYbmY?fromSns=Copy to Clipboard
Ќе пишеш :
Cover pouch или cover pull tab

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Член од
29 август 2017
Мислења
134
Поени од реакции
67
Samsung Galaxy J5 2017 за колку пари се продаваат половни?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom